بیوگرافی آوا مشکاتیان نوه استاد شجریان و دختر پرویز مشکاتیان + اینستاگرام

نام آوا
نام خانوادگی مشکاتیان
تاریخ تولد 1364
محل تولد تهران
وضعیت تاهل مجرد
شغل آهنگساز
سالهای فعالیت از کودکی تاکنون

بازیگران :

آوا مشکاتیان کیست؟

آوا مشکاتیان متولد 1364 در تهران می باشد. وی فرزند پرویز مشکاتیان آهنگساز و نوازنده معروف و دختر افسانه شجریان دختر مرحوم استاد محمدرضا شجریان است. آوا یک برادر به نام آیین نیز دارد. پرویز مشکاتیان پدر آوا در سال 1388 بر اثر نارسایی قلبی در منزلش دار فانی را وداع گفت. پدربزرگ او استاد محمدرضا شجریان نیز 17 مهر 1399 بر اثر سرطان کلیه درگذشت.

شروع فعالیت هنری

آوا نیز مثل پدربزرگ و دایی اش همایون شجریان که هردو از موسیقی دانان به نام ایران در عرصه موسیقی سنتی هستند در این عرصه فعالیت دارد. وی کار آهنگ سازی و نوازندگی را انجام می دهد.

حواشی

اعتراض آوا مشکاتیان به شکیلا خواننده زن لس آنجلس

مشکاتیان در مطلبی به شدت با شکیلا خواننده زن لس آنجلسی به علت استفاده از آثار پدرش اعتراض کرد.

متن اعتراض آوا مشکاتیان به اینگونه است :

دوستانی که در لس انجلس با خانم شکیلا در ارتباط هستند از طرف من به ایشان بفرمایند فرزند پرویز مشکاتیان پرسید شما با چه اجازه ای تصنیف ( وطن من ) را با صدای خودتان بازخوانی کردید؟ هنگامی که این بازخوانی را شنیدم آنقدر سوگوار بودم که جانی برای پیگیری این مسائل نداشتم، اما بدون شک از این به بعد به با چنین حرکاتی برخورد قانونی خواهم کرد. آوا مشکاتیان همچنین یاد آور شدند:

مشکل من رعایت نکردن جریانات مادی این موضوع نیست! چون اصلا برایم مهم نیست. از این نارحتم که چگونه به خودتان اجازه داده اید که حقوق معنوی پرویز مشکاتیان را رعایت نکنید. حقوقی که چیزی جز حفظ اصالت آثارش نیست. خانم شکیلا با این کارشان پیشتر نشان دادند که رسم و رسوم را نمیشناسند! فقط نوشتم تا به گوششان برسانند به محض وارد شدن به آمریکا به صورت حقوقی پیگیر تمام کسانی که آثار پدرم را بدون اجازه استفاده کرده اند خواهم بود.

واکنش آوا مشکاتیان به تیتر اشتباه خبرگزاری فارس

خانم  مشکاتیان به تیتر اخیر خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه آقای همایون شجریان هنگام ورود به مراسم رونمایی از آلبوم ایران به حجاب یک خانم تذکر دادند اینگونه واکنش نشان داد

وگفت دایی من هیچگاه به حجاب یک خانم تذکر نمیدهند و آن کسی که همایون شجریان با او در حال گفت و گو بود من بودم که خواهرزاده او هستم.

حواشی پس از فوت محمدرضا شجریان

پس از فوت محمدرضا شجریان کلیپی در فضای مجازی منتشر شد تحت عنوان وصیت نامه استاد شجریان که آوا مشکاتیان در پاسخ به این شایعه در پستی از اینستاگرام خود نوشت:

متاسفانه در روزگاری که سوگوار عزیزمان «محمدرضا شجریان» هستیم هزاران مطلب پیرامون ایشان روایت می‌شود که بسیاری از آنها جعلی و نادرست است، از آن جمله ویدئویی است که به عنوان وصیت نامه ایشان ساخته‌اند، ممکن است بعضی از جملاتی که از قول ایشان گفته می‌شود دلنشین باشد اما لزوماً گفته ایشان نیست و سندیت ندارد، ایشان هرگز وصیتی مبنی بر اینکه کجا و چطور به خاک سپرده شوند،ننوشته اند.

4.4/5 - (11 امتیاز)

اینستاگرام آوا مشکاتیان + سایر شبکه های اجتماعی و ارتباطی