بیوگرافی کامل همایون شجریان + جزئیات رابطه با بازیگر مشهور و عکس های جدید، اینستاگرام

نام همایون
نام خانوادگی شجریان
تاریخ تولد 31 اردیبهشت 1354
محل تولد تهران
وضعیت تاهل مجرد
همسر گیتا خوانساری (اسبق)
فرزندان یاسمین
شغل خواننده و نوازنده
سالهای فعالیت 1370 تا اکنون

بازیگران :

همایون شجریان کیست؟

همایون شجریان خواننده سبک سنتی متولد 31 اردیبهشت 1354 در تهران است و حدود 45 سال سن دارد.وی پسر ارشد مرحوم محمدرضا شجریان است و دارای سه خواهر (فرزانه، افسانه و مژگان)و یک برادر ناتنی(رایان) است. مژگان شجریان نیز همچون برادرش در موسیقی سنتی فعالیت دارد.

شروع فعالیت هنری همایون شجریان

آقای شجریان که متولد خانواده ای هنرمند بود خود نیز بعد از مدنی به خوانندگی علاقه مند شد و با راهنمایی پدر برای فراگیری تکنیک و شناخت ریتم زیر نظر استاد ناصر فرهنگ فر شروع به یادگیری کرد. سپس در کنار پدرش آواز را به صورت کامل آموخت. پس از ان وارد هنرستان موسیقی شد و ساز کمانچه را به عنوان ساز اختصاصی فراگرفت.

همایون از سال 1370 به همراه پدرش در کنسرت ها شرکت می کرد و در بخش نوازندگی تبمک فعالیت داشت و کم کم از سال 1378 به بعد به در کنسرت ها با پدرش همخوانی نیز انجام داد. اولین آلبوم او که خوانندگی قطعه ها را به تنهایی و بدون حضور پدر انجام داده است آلبوم نسیم وصل است.

فعالیت غیر خوانندگی

همایون شجریان در کنار خوانندگی و نوازندگی برای خوانندگان مشهور بسیاری آهنگ سازی نیز انجام داده است.

نامزد جایزه گرمی

دو آلبوم “بی تو به سر نمی شود” و “فریاد” که همایون در آنها هم تکنوازی تمبک را برعهده دارد و هم با پدرش آواز را همراهی می کند نامزد دریافت جایزه گرمی در سالهای 2003 و 2005 شدند.

همسر و فرزندان همایون شجریان

آقای شجریان در سال 1375 زمانی که 21 سال سن داشت با گیتا خوانساری ازدواج کرد که حاصل این ازدواج یک دختر به نام یاسمین است. البته این زوج مدت زیادی است که از یکدیگر جدا شده اند!

ازدواج همایون شجریان با سحر دولتشاهی

مدت هاست که شایعه رابطه سحر دولتشاهی بازیگر مشهور و همسر سابق رامبد جوان با همایون شجریان به گوش می رسد و این شایعه زمان مرگ استاد محمدرضا شجریان و دیده شدن خانم دولتشاهی در ماشین همایون بسیار قوت گرفت. اکنون نیز خانم دولتشاهی با منشر کردن یک پست در اینستاگرام خود با کپشن (( در همه لوح ضمیرم هیچ نقشی جز تو نیست)) و تگ کردن همایون شَجریان به این شایعه قوت بخشیده است و بسیاری بر این باورند که این زوج رسما با یکدیگر ازدوا کرده اند.

از امتیاز شما متشکریم!

اینستاگرام همایون شجریان + سایر شبکه های اجتماعی و ارتباطی