تیزر سریال جیران : “جیران” یک سریال نمایش خانگی با ژانری اجتماعی، تاریخی به کارگردانی حسن فتحی و نویسندگی احسان جوانمرد و حسن فتحی و تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه، محصول سال 1398 می باشد.

داستان سریال “جیران” بیشتر مربوط به سال‌ های ابتدایی حکومت ناصرالدین شاه می باشد و این سریال نیز مثل همه ی کارهای دیگر حسن فتحی آمیزه‌ ای از مفاهیم بنیادین تمدن بشری است. مفاهیمی مثل تاریخ، قدرت، سیاست، مسائل مهم اجتماعی و البته عشق!

سریال “جیران” سریالی حرمسرایی با محوریت زندگی سوگولی ناصرالدین شاه است که ترکیب بازیگرانش نشان از تولید یک کمدی حرمسرایی مفرح دارد. در مورد موضوع و داستان سریال “جیران” گفته شده است که جیران یکی از زنان دربار ناصرالدین شاه بوده است که در واقعیت تاریخ وجود داشته و در این سریال با قصه‌ ای که حتماً آمیخته به خیال خواهد بود، زندگی پر فراز و نشیبش روایت خواهد شد. علاوه بر جیران تعداد زیادی از شخصیت‌ های قصه این سریال واقعی هستند و در آن دوره زندگی کرده‌ اند.

خلاصه داستان سریال جیران

در خلاصه داستان این سریال آمده است: زنهار که طراز و طریقت گم شده و مجاز و حقیقت به هم آمیخته. سهم رعیت کابوس است و سهم سلطان تخت طاووس. کجاست تدبیر کریم‌ خان که تاج شاهی پس بگیرد از ما ندانم‌ کارها؟ کجاست شمشیر نادر که انتقام بکشد از ما خراب‌ کارها؟ مملکت آشفته است و امیرکبیر در گور خفته است. هر نامی آبستن ننگ است و هر صلحی آبستن جنگ. آدمیزاد قبله عالم هم که باشد پناه می‌خواهد. قلعه‌ ای می‌خواهد که جان‌ پناهش باشد. برای اولاد آدم هیچ قلعه‌ای محکم‌ تر از عشق نیست. بدهید همه‌جا جار بزنند که : ایهالناس! دیروز در حوالی تجریش پادشاه شما عاشق شد …

دانلود سریال جیران

[ دانلود سریال جیران (تمامی قسمت ها) ]

تیزر سریال جیران + اسامی بازیگران

اسامی بازیگران سریال جیران

پریناز ایزدیار، گلاره عباسی، شبنم مقدمی، بهرام رادان، بابک حمیدیان، رعنا آزادی ور

 

3.4/5 - (15 امتیاز)