دانلود رایگان فیلم شیار 143

ژانر ،
زبان فارسی
کشور سازنده
کیفیت (ها) 1080p - 720p - 480p
سایز متفاوت در کیفیت های مختلف
مدت زمان 98 دقیقه
کارگردان

خلاصه داستان :

شیار 143 داستان زندگی چند جوان کردستانی و بیجاری را روایت می کند که به جبهه رفته اند. این بچه ها برای دوره آموزشی به یزد اعزام شده اند و پس از آن در عملیات والفجر مقدماتی شرکت می کنند. در شیار 143 داستان هر کدام از این جوانان و خانواده هایشان به صورت جدا و موازی روایت می شود.

معرفی و دانلود فیلم شیار 143

دانلود فیلم ایرانی شیار 143: فیلم سینمایی شیار 143 یکی از پر طرفدار ترین و محبوب ترین فیلم های مربوط به دوران دفاع مقدس است که طرفداران بسیاری در تمام اقشار جامعه دارد. پیش از دانلود فیلم شیار 143 خوب است بدانید این فیلم یکی از آثار درخشان در کارنامه کارگردانی نرگس آبیار است. علاوه بر کارگردانی ، نویسندگی این اثر نیز بر عهده نرگس آبیار بوده.

تهیه کنندگی این فیلم نیز در دست محمد حسین قاسمی بوده. فیلم سینمایی شیار 143 محصول سال 1393 است و در جشنواره فیلم فجر همان سال جوایز و افتخارات بسیاری را توانست کسب کند. اگر قصد دانلود فیلم شیار 143 را دارید با ادامه این مطلب با ما همراه باشید. همچنین برای دنبال کردن اخبار مربوط به انتشار فیلم ها و سریال ها در کانال تلگرام دی دی فیلم عضو شوید.

تماشای تیزر رسمی فیلم شیار 143

پیش از اقدام برای دانلود رایگان شیار 143 بهتر است مشغول تماشای تیزر یا پیش نمایش فیلم شیار 143 شوید تا با فضای احساسی و اصیل این فیلم آشنا شوید.

تیزرها چه تاثیری بر دانلود فیلم ها دارند؟

آنونس، تیزر یا پیش نمایش نوعی تبلیغات برای فیلم و سریال های سراسر جهان است. سازندگان سریال یا فیلم قبل از انتشار آثار خود از راه های متفاوت تبلیغات پخش یا اکران اثر خود را اعلام می کنند تا مخاطبان را از پیش برای تماشای فیلم یا سریال خود مشتاق کنند.

سازنگان شیار 143 با انتشار تیزر های جذاب و نشان دادن بخشی از قسمت های مهم و اصلی فیلم شما را هرچه بیشتر برای دانلود سینمایی شیار 143 و تماشای این فیلم ، هیجان زده می کنند. معمولا عوامل سازنده سعی می کنند تا بخشی از جذابیت های اثر خود را در تیزر جای دهند؛ البته بدون این که داستان اصلی فیلم را لو بدهند. تاکنون چندین تیزر برای دانلود فیلم شیار 143 منتشر شده است .

دانلود رایگان شیار 143؛ خلاصه داستان

پیش از دانلود فیلم شیار 143 خوب است به برسی داستان آن بپردازیم. شیار 143 داستان زندگی چند جوان کردستانی و بیجاری را روایت می کند که به جبهه رفته اند. این بچه ها برای دوره آموزشی به یزد اعزام شده اند و پس از آن در عملیات والفجر مقدماتی شرکت می کنند. در شیار 143 داستان هر کدام از این جوانان و خانواده هایشان به صورت جدا و موازی روایت می شود.

در جریان این عملات برخی از جوانان شهید و برخی دیگر زخمی و مجروح می شوند. در میان داستان این جوانان ، قصه یونس و مادرش مورد توجه است. داستان مادری و پسرش که خیال می کند فرزندش مفقود شده اما در نهایت و در پایان قصه با چند استخوان و جمجه ای مواجه می شود. نام شیار 143 در اصل نام منطقه و قسمتی است که در آن اجساد کشته شدگان و مین ها را پیدا می کنند.

دانلود سینمایی شیار 143

دانلود سینمایی شیار 143؛ جوایز و افتخارات شیار 143

دانلود فیلم شیار 143 اولین تجربه اکران خود را در سی و دومین جشنواره فیلم فجر داشت و توانست این جشنواره جوایز و افتخارات بسیاری را کسب کند. فیلم شیار 143 توانست در رشته های مختلفی در جشنواره ملی فیلم فجر نامزد و برنده جوایز شود که در نهایت توانست در دو رشته اعم از بهترین بازیگر نقش اول زن و بهترین فیلم از دید تماشاگران، سیمرغ بلورین را کسب کند.

  • نامزد سیمرغ بلورین بهترین فیلم برای محمدحسین قاسمی و ابوذر پورمحمدی
  • کسب سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای مریلا زارعی
  • نامزد سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن برای مسعود سخاوت دوست
  • نامزد سیمرغ بلورین بهترین چهره پردازی برای سودابه خسروی
  • نامزد سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری برای آرش قاسمی
  • نامزد سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری برای کامران کیان ارثی
  • برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران برای محمدحسین قاسمی

پیش از دانلود شیار 143 خوب است بدانید…

پیش از اقدام برای دانلود فیلم شیار 143 خوب است بدانید؛ فیلم شیار 143 بر خلاف دیگر آثار ساخته شده در ژانر دفاع مقدس و جنگ تحمیلی نه سعی بر قهرمان سازی و خلق صحنه های اغراق آمیز دارد و نه تلاش بر تفهیم مفاهیم به تماشاگران. شیار 143 داستان مادری روستایی را روایت می کند که تنها فرزندش  را به جبهه فرستاده است. شیار 143 به زیبایی و به حرفه ای تمام وابستی و احساسی که میان این مادر و پسر وجود دارد را به تصویر کشیده است.

در سکانس های اولیه فیلم، الفت با یک پیاده روی طولانی و سخت به محل کار پسرش می رسد تا غذای او را بدهد. آبیار در این سکانس، به سادگی این محبت بین مادر و فرزند را نشان داده ست. شاید زیبا ترین ارزشی که در این فیلم وجود دارد را بتوان همین دانست. زندگی ساده و بدون آلایش مادران شهدا.

خواندن بیشتر
از امتیاز شما متشکریم!