سعید ابوطالب

سعید ابوطالب سازنده رئالیتی شوها

در این مقاله قصد داریم یکی از معروف ترین چهره های پشت دوربین در سینما و صدا و سیما را به شما معرفی کنیم. سعید ابوطالب را اگر با اسم و فامیل و یا چهره اش نشناسید حتما از طریق آثار پرطرفداری که ساخته است خواهید شناخت. کمتر کسی است که قسمتی از مسابقه شام ایرانی را ندیده باشد یا حرف و سخنی از شب های مافیا نشنیده باشد.

ولی این کارگردان حرفه ای اما پر حاشیه، کارگردانی چه آثاری را در دست داشته است ؟ با ما همراه باشید تا برخی از آثار او را به همراه نقد هایی که از سوی مخاطبان و منتقدین دریافت کرده برای شما بازگو کنیم.

سعید ابوطالب کیست ؟

سعید ابوطالب زاده ۱۳۴۸ در تهران است که حوزه فعالیتش بیشتر در بخش های مستند سازی و فیلمسازی است اما دستی بر آتش سیاست هم دارد! سعید ابوطالب از اصول گرایانی است که توانست در هفتمین دوره انتخابات مجلس به عنوان نماینده مردم تهران وارد مجلس شود.

پیش از این انتصاب ، سعید ابوطالب به همراه یک  گروه فیلم برداری ، در زمان حمله آمریکا به عراق به این کشور رفت و توسط نیروهای آمریکایی دستگیر شد و در کشور عراق به مدت 4 ماه در زندان بود. پس از این آزادی و بازگشت به کشور ، سعید ابوطالب به عنوان یک اصولگرا و یک چهره فرهنگی معرفی شد و پس از آن نیز به مجلس راه یافت.

معرفی آثار سعید ابوطالب

سعید ابوطالب جدا از استعداد و مهارت بالایی که در کارگردانی دارد در این زمینه تحصیلات و دانش فراوانی نیز دارد .سعید ابوطالب کارشناسی خود را در رشته شیمی از دانشگاه تهران گرفت و پس از آن در دانشگاه صدا و سیما ، تهیه کنندگی تلویزیون آموخت و در مقطع کارشناسی ارشد نیز در رشته علوم سیاسی ادامه تحصیل داد.

ابوطالب در کنار این تحصیلات به یادگیری فقه و اصول دینی نیز پرداخت. او دبیرستان خود را در مدرسه علوی گذراند و در کنار آن نیز در مدرسه حاج آقا مجتهدی به یادگیری طلبگی پرداخت. او تجربه حضور در جبهه و جنگ را نیز داشته .

او در 16 سالگی به جبهه رفت. در نهایت، فعالیت های علمی و تجربی سعید ابوطالب از او انسانی فرهیخته و با تجربه ساخت که نتیجه آن چیزی است که در سال های اخیر بسیار مشاهده کرده ایم. سریال ها و مسابقات با کیفیت که هر ساله تماشاچیان زیادی دارد و بسیار با سلیقه مردم ما همخوانی دارد.

از محبوب ترین آثاری که سعید ابوطالب کارگردانی آنان را بر عهده داشت می توان به شام ایرانی ، شب های مافیا ، پدرخوانده و جدیدا نیز ارتش سری اشاره کرد که همگی در شبکه نمایش خانگی پخش شدند. مسابقه 7 روز و 7 ساعت ، دستم را بگیر ، مسابقه 77 ، هفت شهر عشق از دیگر آثار سعید ابوطالب هستند که در تلویزیون به نمایش درآمدند.

آثار سعید ابوطالب ارتش سری

ارتش سری ساخته سعید ابوطالب

آثار سعید ابوطالب ؛ ارتش سری

شروع فیلمبرداری ارتش سری یکی از خبر های خوب امسال برای علاقه مندان به مسابقه مافیا است . این مسابقه در ادامه سری های قبلی خود یعنی شب های مافیا و پدرخوانده است که داستان جدید و متفاوتی را در پیش گرفته و نسبت به سری های قبلی خود کامل تر و جذاب تر است .

حضور بازیگران حرفه ای و آشنا به اصول بازی در کنار صحنه جذاب ترکیب خوبی ساخته که باعث شده بسیاری از افراد منتظر رسیدن این مسابقه باشند. شما می توانید برای خواندن بیشتر در مورد دانلود مسابقه ارتش سری از صفحه آن دیدن کنید.

بررسی آثار سعید ابوطالب شام ایرانی

شام ایرانی یکی از برنامه های سعید ابوطالب

آثار سعید ابوطالب ؛ شام ایرانی

برنامه شام ایرانی 2 که در اصل نسخه ای از Come Dine with Me انگلیسی است در ایران با بازیگران ایرانی ساخته و پخش شد. برنامه Come Dine with Me مسابقه آشپزی است که در آن 4 یا 5 نفر از آشپز های آماتور هر شب به میزبانی یکی از شرکت کنندگان در خانه او به صرف شام جمع می شوند و در آخر ب به صورت مخفیانه به او امتیاز می دهند.

در شب آخر کسی که بالاترین امتیاز را کسب کرده باشد برنده اعلام می شود. این مسابقه در انگلیس بسیار محبوب شد و پس از آن در کشور های مختلفی از جمله ایران ساخته و پخش شد . 

آثار سعید ابوطالب پدرخوانده

بررسی سعید ابوطالب پدرخوانده

آثار سعید ابوطالب ؛ پدرخوانده

مسابقه پدرخوانده ، روایتی جذاب و پر پیچ و خم از مافیا ست که سعید ابوطالب به خوبی توانسته آن را به سمع و نظر تماشاچیان برساند. در پدرخوانده  یازده نفر از بازیگران محبوب کشور در فضای جنگ جهانی دوم دور هم جمع شده اند و با کارت هایی که دارند با هم به رقابت می پردازند.

در این سری جدید از مافیا 7 کارت شهروندی و 3 کارت مافیا و یک نقش بی طرف حضور دارد. می توانید برای خواندن بیشتر از مسابقه جذاب مافیا در سریال پدرخوانده و همچنین دانلود مسابقه پدرخوانده از صفحه آن دیدن کنید.

بررسی سعید ابوطالب شب های مافیا

نقد و بررسی سعید ابوطالب شب های مافیا

آثار سعید ابوطالب ؛ شب های مافیا

پس از تولید مسابقه مافیا در شبکه سلامت و در صدا و سیما، سریال شب های مافیا نخستین مسابقه مافیایی بود که در شبکه نمایش خانگی به پخش رسید. در این سریال،کامبیز دیرباز به عنوان گرداننده بازی حضور دارد و یک بازیگر دعوت می شود تا به همراه 12 نفر از دوستانش در یک شب به رقابت بپردازند.

در نهایت این بازی با یک گروه 12 نفر از آقایان و یک گروه از بانوان شروع می شود و لحظات جالبی را به همراه دارد، برای دانلود شب های مافیا می توانید از صفحه آن در سایت دی دی فیلم استفاده کنید .

از امتیاز شما متشکریم!