نقد سریال آنتن این روز ها برای دوست داران ژانر کمدی بسیار بحث برانگیز است. برای نقد آنتن، کمی با این سریال جدید شبکه نمایش خانگی آشنا می شویم. سریال طنز آنتن، محصول جدید شبکه نمایش خانگی، مجموعه کمدی ای است که به تازگی به نمایش درآمده است و با موضوع جنجالی خود، نگاه ها را به سمت خود جلب کرده است.

آنتن، به کارگردانی و تهیه کنندگی ابراهیم عامریان و نویسندگی حمزه صالحی، از شهریور ماه 1401 آغاز به پخش کرده و با بازی بازیگران مطرحی چون پژمان جمشیدی، سعی در جلب مخاطب داشته است. این سریال چهارشنبه های هر هفته از شبکه فیلم نت پخش می‌شود.


برای دریافت این سریال روی لینک زیر کلیک کنید:

 

دانلود سریال آنتن

 


 

نقد و بررسی سریال آنتن با آنالیز بازیگران

در ادامه به نقد و بررسی سریال آنتن و داستان آن می پردازیم. ارسلان قاسمی، بهنام تشکر، پژمان جمشیدی، رویا افشار، مرجانه گلچین، نعیمه نظام دوست و هادی کاظمی از بازیگران مطرحی هستند که در این مجموعه به ایفای نقش پرداخته اند. عامریان با بهره گیری از بازیگران مشهور سریال های کمدی، مجموعه ای را ارائه می کند که انتظار می رود، بمب خنده باشد؛ اما نقد سریال آنتن نشان می دهد که برخلاف تصورات، با سریالی مواجه هستیم که این تصور را واقعیت نمی بخشد و به جز سکانس های معدود، طنز قوی ای را ارائه نمی کند و این یکی از نکاتی است که در نقد آنتن، مورد توجه قرار گرفته است.

در نقد سریال ایرانی آنتن، بازی ضعیف و مصنوعی و اغراق شده بازیگران، از نقد های دیگر این مجموعه می باشد. بازی مرجانه گلچین در نقش مدیر سختگیر خوابگاه، که نقشی تکراری می باشد، از جمله این کاراکتر ها و نقد آنتن می باشد. تنها پژمان جمشیدی سعی دارد، تا با ایجاد موقعیت های طنز، کمدی را ایجاد کند، که گاه برای مخاطب دلسرد کننده می باشد و موجب خستگی و انصراف از تماشای ادامه سریال می شود.

نقد سریال آنتن با بررسی مسیر داستانی

پیش از ادامه نقد سریال آنتن، بهتر است اطلاعاتی را در مورد داستان آن داشته باشید و در قدم بعد، نقدی بر سریال آنتن داشته باشیم؛ خلاصه داستان سریال آنتن: “گوهر پس از فوت همسرش، یک سال وقت خود را صرف درس خواندن می کند و با موفقیت در آزمون کنکور، در رشته پزشکی قبول می شود. حالا او با نوه اش هم دانشگاهی می شود و همین موضوع ماجراهایی را در خانواده و دانشگاه پیش می آورد.”

تقابل نسل جدید و قدیم و پیر و جوان موضوع کشمکش داستان آنتن می باشد. در نقد و بررسی سریال آنتن، باید اشاره کرد که کارگردان تلاش کرده است تا با طرح این موضوع، صحنه های خنده دار ایجاد کند ولی در واقع با پرداختن ضعیف به موضوعی نه چندان جذاب، عملکرد خوبی را ارائه نداده است.

نقد و بررسی سریال آنتن

نقد آنتن با بررسی عملکرد کارگردان فیلم

پیش از ادامه نقد آنتن، بد نیست نقد های وارده را از نگاه بینندگان به کارگردان، بررسی کنیم. سید ابراهیم عامریان، تهیه کننده، کارگردان، مجری طرح و سرمایه گذار سینما و تلویزیون است. او در فیلم های سینمایی “تگزاس”، “دینامیت”، “فاتحان اروند”، “تگزاس 2″، “انفرادی” و سریال “نارگیل” فعالیت داشته است. سریال آنتن، اولین اثر ابراهیم عامریان، در مقام کارگردان است که پیش از این به عنوان مجری طرح، در فیلم هایی چون “من سالوادور نیستم” و “کارگر ساده نیازمندیم” فعالیت داشته است.

در ادامه نقد آنتن، باید گفت این اولین باری است که عامریان به عنوان کارگردان یک مجموعه ظاهر شده است و با توجه به نقد و بررسی سریال آنتن، چندان موفق نیز نبوده است و شاید بهتر بود  که با خاطرات خوبی که با کمدی های پیشین خود (که در نقش مجری طرح داشت)، در ذهن مردم باقی می ماند و با ساخت مجموعه ای آشفته، مورد حمله منتقدان و مردم قرار نمی گرفت.

نقدی بر سریال آنتن با بازی پژمان جمشیدی

در ادامه نقدی بر سریال آنتن، به بازی پژمان جمشیدی در این مجموعه شبکه نمایش خانگی می پردازیم. پژمان جمشیدی، فوتبالیست سابق و ستاره سینما و تلوزیون امروز، در سال های گذشته با بازی در مجموعه های طنز تلوزیونی، سینما و تئاتر، راه موفقیت در هنرپیشگی را به سرعت طی کرده است و فیلم های او فروش موفقی در گیشه داشته اند؛ همین امر، سبب شده است که کارگردانان زیادی خواهان بازی جمشیدی در فیلم های خود باشند.

در ادامه نقد سریال آنتن به این نکته نیز توجه کنید که ابراهیم عامریان نیز در جدیدترین ساخته خود برای شبکه نمایش خانگی، از پژمان جمشیدی برای نقش اصلی سریال طنز جدید خود بهره گرفته است. جمشیدی در این سریال نیز، همانند دیگر سریال های کمدی که بازی کرده است و توانسته است مخاطبین را به نحوی با بازی خود جذب کند و باعث خنده و شادی آن ها شود.

نقد و بررسی سریال آنتن: محتوای ضعیف

برای نقد و بررسی سریال آنتن، بهتر است بدانید که بسیاری از افراد، منتظر این سریال کمدی بوده اند و می توان گفت از زمانی که خبر ساخت سریال خانوادگی و کمدی با داستانی خاص و جذاب منتشر شد، طرفداران این ژانر منتظر انتشار این مجموعه بودند و سوال بسیاری از آن‌ها این بود که آیا پژمان جمشیدی در این سریال هم به خوبی نقش خود را ایفا می کند یا خیر و هم این که در چه زمانی پخش می شود، اما نقد آنتن، تا اینجای کار چیزی بر خلاف تصور همگان بوده است.

نقد سریال آنتن تا به حال، منفی مطلق بوده و به جز عده معدودی، به نظر می رسد کسی با آنتن نخندیده است. پس از پخش قسمت های اولیه آنتن، منتقدان و تماشاگران نقد های زیادی را به عنوان نقدی بر سریال آنتن به این مجموعه وارد کرده اند؛ از جمله این موارد، محتوای ضعیف و تکراری این مجموعه است، که تنها با ایجاد دیالوگ های خنده دار، که گاه اصلا خنده دار هم نیستند، سعی می کند تا مخاطب را به زور بخنداند.

منتقدان، در نگاهی به سریال آنتن، سریال آنتن را کمدی ای کلیشه ای و تکراری می دانند که پاسخگوی نیاز مخاطب ایرانی در سال 1401 نمی باشد و تنها بازی پژمان جمشیدی و سکانس های طنزی که او ایجاد کرده است، از جمله نقاط قوت سربال محسوب می شود.

مساله دیگر در نقد آنتن، بازی بازیگران سریال که نام آشنا نیز هستند، می باشد که نتوانسته به عنوان نقطه قوتی برای ایرادهای سریال باشد و این مساله نیز، منتقدان و کارشناسان را در نقد سریال آنتن، ناامید کرده است. همچنین گفته می شود که آنتن کمدی ضعیف خانوادگی است، که تا اینجای کار، رضایت مخاطبانی که منتظر پخش این کمدی پرستاره بودند را جلب نکرده است و با ریتم کند و تکراری و به عقیده برخی، بی مزه، مخاطبان را دلزده کرده است.

سخن پایانی

و در پایان نقد سریال ایرانی آنتن ، با تاکید بر تکرار مکررات موضوعات کلیشه ای طنز، که پیش از این بارها در فیلم ها و سریال ها به آن پرداخته  شده است، همراه بوده که موجب بی مزه بودن و بی محتوا بودن آنتن شده است و کارگردان با تاکید و استفاده از بازیگر پول سازی چون پژمان جمشیدی، سعی بر پوشاندن نقایص داشته است.

با وجود نقد سریال آنتن از طرف کارشناسان، دانلود سریال ایرانی آنتن، فرصت مناسبی برای دور هم جمع شدن و تماشای یک سریال کمدی، که این روزها، غیاب آن در تلویزیون و شبکه نمایش خانگی حس می شود، می باشد و برای لحظاتی می تواند افراد را دور هم جمع کرده و از فضای پر ازمشکلات این روزها دور کند.

2.9/5 - (7 امتیاز)