نقد و بررسی سریال زخم کاری

نقد سریال زخم کاری را با معرفی این سریال پربیننده شبکه نمایش خانگی آغاز می کنیم. سریال زخم کاری، به کارگردانی محمدحسین مهدویان، محصول سال 1400 می باشد، که در 15 قسمت پخش شد. ژانر سریال زخم کاری، جنایی، درام، دلهره آور و رازآلود، می باشد و در بررسی سریال زخم کاری، باید گفت که در زمان پخش خود با استقبال بالای مخاطبان همراه بوده است. در ادامه این مطلب نقد سریال زخم کاری از نظر مسیر داستانی و همچنین نقد مسعود فراستی بر زخم کاری را میخوانید.


برای دریافت این سریال روی لینک زیر کلیک کنید:

 

دانلود سریال زخم کاری

 


 

الهه حصاری، جواد عزتی، رعنا آزادی ور، هانیه توسلی، سارا حاتمی، سعید چنگیزیان، سیاوش طهمورث، عباس جمشیدی فر، کاظم هژیرآزاد، مائده طهماسبی، مرتضی امینی تبار، منوچهر علیپور، مه لقا باقری، هادی قمیشی و …، از بازیگرانی هستند که درسریال زخم کاری ایفای نقش کرده اند. در تحلیل سریال زخم کاری، جالب توجه است که این سریال بر اساس نمایشنامه “مکبث” اثر ویلیام شکسپیر و رمان “بیست زخم کاری” به نویسندگی محمود حسینی زاد، ساخته شده است و مجموعه ای اقتباسی می باشد.

نقد و بررسی سریال زخم کاری، داستان سریال

نقد و بررسی سریال زخم کاری را با داستان سریال زخم کاری ادامه می دهیم. در خلاصه داستان این سریال این چنین آمده است که:

  • من عاشق زمستونای اینجام. قشنگ نیست؟
  • قشنگه ولی سختی داره. پنج هزار کیلومتر پرواز می‌کنن فقط برای این که زنده بمونن. اولش خیلی ترسناکه ولی تهش خونه‌شونو پیدا می‌کنن.
  • اگه به تهش برسن.
  • بلد باشن می‌رسن.

 

این یکی از دیالوگ های سریال زخم کاری است. برای بررسی سریال زخم کاری، باید اشاره کرد که داستان سریال در مورد خانواده ثروتمند و بزرگ خاندان ریزآبادی با بازی سیاوش طهمورث می باشد، که پیچیدگی های روابط افراد این خانواده و هیجان قدرت را نشان می دهد. مالک مالکی با بازی “جواد عزتی” از مدیران شرکتی موفق است، که توسط ابراهیم ریزآبادی با بازی “سیاوش طهمورث” اداره می شود. ریزآبادی، مالکی را مامور می کند، تا برای قرارداد مهم نفتی با نروژی ها وارد مذاکره شود. نروژی ها بعد از عقد قرارداد می خواهند مبلغ قرارداد که چندین میلیون دلار است را به حساب شرکت واریز کنند ولی … » در ادامه تحلیل سریال زخم کاری، باید گفت که جواد عزتی که نقش اصلی سریال می باشد، با بلندپروازی های خود می خواهد که از خان عمو (ابراهیم ریز آبادی) پیشی بگیرد و در این راه، همسر او سمیرا با بازی “رعنا آزادی ور” او را تشویق می کند. زخم کاری روایت زیاده خواهی ها و خیانت ها است، که نشان می دهد حرص افراد تا چه اندازه می تواند، کشنده و خطرناک باشد. در روند نقد سریال زخم کاری، می توان اذعان کرد که همین کشمکش ها میان افراد این خانواده و دیگر شخصیت های داستان، محوریت قصه زخم کاری را ساخته است و شاید علت جذب بیننده هم همین باشد.

تحلیل سریال زخم کاری

نقد سریال زخم کاری، محمدحسین مهدویان

برای نقد سریال زخم کاری، جالب است که با کارگردان این سریال، یعنی محمدحسین مهدویان آشنا شویم. محمدحسین مهدویان، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی است، که تا پیش از این با آثار جنجالی خود در سینما شناخته شده است. از فیلم‌های مهم او می‌توان به “ایستاده در غبار”، “ماجرای نیمروز”، “ماجرای نیمروز:ردخون”، “لاتاری”، “شیشلیک”، “درخت گردو” و “مرد بازنده” اشاره کرد.

در بررسی سریال زخم کاری و کارگردان این سریال، موضوعات فیلم های این کارگردان مورد توجه است. مجموعه هایی که گاه درباره جنگ هستند و گاه در مورد اتفاقات پس از جنگ و انقلاب در ایران و به گذشته ایران بر می گردند و گاه هم در زمان حال اتفاق افتاده اند و از نظر خود کارگردان درباره همدلی و ایران هستند.

این کارگردان به تازگی و با آغاز ساخت فصل دوم سریال زخم کاری، نام خود را بر سر زبان ها آوره است. با کلیک بر روی دانلود فصل دوم سریال زخم کاری می توانید این سریال دارم و جنایی را تماشا کنید.

نقد و بررسی سریال زخم کاری

در نقد و بررسی سریال زخم کاری، نباید استقبال تماشاگران از این سریال را نادیده گرفت. بازی جواد عزتی در نقش مالک، یکی از نقاط قوت سریال می باشد، که در زخم کاری هم چون آثار گذشته خود درخشیده است. جواد عزتی که تا چند سال قبل، به عنوان یک بازیگر کمدی شناخته می شد، اما حالا با بازی در نقش های جدی سینما و تلوزیون، خود را به عنوان بازیگری درجه یک برای نقش های درام معرفی کرده است و عده ای در تحلیل سریال زخم کاری، بازی جواد عزتی را از دلایل اصلی جذب بالای مخاطبان سریال زخم کاری می دانند. رعنا آزادی ور نیز با نمایش یک زن که از هر راهی می خواهد، شوهر خود را به سمت قدرت سوق دهد و از انجام پلیدی فروگذار نمی کند، نقش موثری در نظرات مثبت افراد در نقد و بررسی سریال زخم کاری داشته است.

نقد سریال زخم کاری، با نظرات مثبت و منفی از سوی مخاطبان و منتقدان مواجه بوده است. اولین نکته مثبت گفته شده در نقد سریال زخم کاری، اقتباس گرفتن سریال از رمان های معروف ایران و جهان می باشد، که این روزها این پدیده کمتر در آثار سینمایی و تلوزیونی ایرانی مشاهده می شود و این نوآوری در اثر جدید مهدویان را نشان می دهد، که توانست به عنوان تقویت کننده در سریال زخم کاری عمل کرده و نظرات مثبتی را در نقد سریال زخم کاری به همراه داشته باشد.

نقد زخم کاری

یکی  از ایراداتی که در  نقد سریال زخم کاری، بیان شده است، این است که شروع طوفانی و جنجالی سریال زخم کاری در میانه راه و در پایانی که متناسب با این شروع نبود، تلف شده است و فیلنامه نویس، سریال را در پایان به سمت نابودی می کشاند. خشونت و قتل، بدی ها و پلیدی ها در سریال زخم کاری، نقاط تاکید داستان هستند، که از طرف مالک و به تحریک همسر او انجام می شود. قتل و خیانت را باید در ابتدای نقد سریال زخم کاری در نظر گرفت؛ زیرا خشونت این سریال بالا است و به همین دلیل برای همه گروه های سنی مناسب نیست و بدون در نظر گرفتن این مساله در تحلیل سریال زخم کاری، به بن بست می رسیم. زیرا مشخص نیست که کارگردان و نویسنده، به دنبال رساندن چه پیامی به مخاطب بوده اند و این خود، نکته ای از نکات در نقد سریال زخم کاری می باشد.

نقد مسعود فراستی بر سریال زخم کاری

در ادامه نقد سریال زخم کاری، جالب است که نقد مسعود فراستی بر سریال زخم کاری را بررسی کنیم. مسعود فراستی که منتقد معروف سینما می باشد و با نقدهای آتشین و منفی خود معروف است، در نقد سریال زخم کاری می گوید، که این سریال اقتباسی از مکبث است، ولی به نظر می رسد که کارگردان مکبث را نخوانده است و یا اقتباسی ضعیف از رمان شکسپیر داشته است. مسعود فراستی در بررسی سریال زخم کاری، بازی جواد عزتی در نقش جدی را نمی پسندد و ترجیح می دهد که طرفدار نقش های کمدی جواد عزتی باشد.

به طور کلی در نقد سریال زخم کاری، مسعود فراستی از سریال زخم کاری راضی نیست و از نظر او بازی بازیگران در نقش های خود راضی کننده نیست. هم چنین فراستی در نقد سریال زخم کاری، شخصیت پردازی کاراکتر ها را مورد نقد قرار می دهد و به عقیده او، شخصیت ها به خوبی شکل نگرفته اند و این یکی از نکاتی است، که در نقد و بررسی سریال زخم کاری در نگاه کلی می توان اشاره کرد.

نقد مسعود فراستی بر زخم کاری

نقد سریال زخم کاری، کلام پایانی

در پایان نقد سریال زخم کاری، باید گفت که با وجود تمام ایرادات وارده بر سریال زخم کاری، و نقد سریال زخم کاری، که نشان از منفی بودن نظرات در نقد سریال زخم کاری می باشد؛ اما این اثر محمدحسین مهدویان توانست مخاطبان را با خود همراه کند و افراد زیادی به تماشای این سریال نشستند و طرفدار مالک و ماجراهایش در سریال زخم کاری بوده اند. در نقد سریال زخم کاری در انتها باید گفت سریال زخم کاری قصه دارد و این امتیاز مثبت برای نقد و بررسی سریال زخم کاری می باشد و روند جذاب قصه، افراد را پای تلوزیون نشاند و آمار بالای تماشا و دانلود را برای سریال زخم کاری به جا گذاشت. برای دانلود سریال زخم کاری و دانلود سایر سریال های ایرانی جدید به لینک روبرو مراجعه نمایید: دانلود سریال ایرانی جدید

از امتیاز شما متشکریم!