دانلود فیلم ایرانی کمدی از تجربه های لذت بخش برای بسیاری از ایرانی هاست و گاهی نقد و بررسی آنها نیز توجه ما را به خود جلب مبکند. در نقد فیلم سگ بند را می توانیم اینگونه شروع کنیم که این فیلم دومین فیلم از ساخته های بلند مهران احمدی است و یکی از نکات مثبت این فیلم این است که به طور تحسین برانگیزی از دیگر فیلم های کمدی در سطح بالاتری قرار می گیرد.

 

فیلم کمدی سگ بند با کمک از تمام پتانسیل های موجود تلاش کرده است تا مخاطبین عامه پسند را به خود جذب کند و به سینما ها بکشاند.

 


برای دریافت این فیلم روی لینک زیر کلیک کنید:

 

دانلود فیلم سگ بند

 


لحظات کمدی فیلم سگ بند، شخصی سازی شده هستند و هیچ کدام از آنها، در تضاد با ساختار کلی فیلم قرار ندارد. با ما در ادامه همراه باشید تا درباره‌ی جزئیات نقد فیلم سگ بند بیشتر بدانید.

نقد فیلم سگ بند : آمار فروش بالا یا قیمت بالای بلیت های سینما؟

با توجه به قیمت بالای بلیت های سینما، این روز ها استقبال مردم از فیلم های درحال اکران در سینما های سراسر کشور به نسبت قبل بسیار کاهش پیدا کرده است و در نتیجه سینما ایران حال مساعدی ندارد. وجود و ساخت فیلم های کمدی که همیشه در بین مردم محبوب بوده است می تواند تا حدی به گیشه های سینما کمک کند. فیلم سازان در اکران های نوروزی تلاش کردند تا مخاطبین را به سینما ها برگردانند.

با این حال در نقد فیلم سگ بند می توان گفت که فیلم سگ بند قابل مقایسه با فیلم های نوروزی سال های قبل نیست و آمار این فیلم چنگی به دل نمی زند. اما با این حال فیلم سگ بند فروش خوبی در گیشه های سینما داشته و دلیل این آمار بالا، افزایش قیمت های بلیت های سینما است و دلیل قانع کننده ای وجود ندارد که فیلم سگ بند در گیشه ها موفقیت بالایی را کسب کرده است.

نقد فیلم سگ بند : بررسی و تحلیل بازیگران

در نقد فیلم سگ بند بهتر است بدانید که بازیگران بسیار معروف و مشهوری به ایفای نقش در این فیلم پرداخته اند که عبارتند از: امیر جعفری، بهرام افشاری، مهران احمدی، سیروس گرجستانی، نازنین بیاتی، بهاره کیان افشار، علی تقی پور، ناهید مسلمی، سعید امیرسلیمانی، میرطاهر مظلومی، عزت اله مهرآوران، سیامک صفری و امین فصیح است.

با بررسی و نقد و بررسی فیلم سگ بند می بینید که بازیگران مطرح و حرفه ای در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند و حضور این بازیگران و به فضاسازی هرچه بهتر کارگردان کمک می کند.

نقد و بررسی فیلم سگ بند : کیفیت بالا در محتوا و فضاسازی کمدی

در بررسی نقد فیلم سگ بند می بینید که بسیاری از خبرگذاری ها در مورد فیلم سگ بند نقد هایی را نوشته اند و در این نوشته ها گفته اند که سگ بند فیلمی کمدی است که خوش ریتم و بسیار غنی دارد و در ارائه محتوا هیچ افت کیفیتی ندارد. پیام هایی که در این فیلم وجود دارد، بسیار تاثیر گذار است و عاری از شوخی های سیاسی و جنسی است.

با تماشا و نقد و بررسی فیلم سگ بند شما متوجه می شوید که ژانر این فیلم می تواند درام نیز باشد و تا اتمام فیلم از قصه گویی دست بر نمی دارد. این درحالی است که فیلم های کمدی که در سال های قبل ساخته شده اند درام نیستند و از ساختار قصه گویی تابعیت نمی کنند. بنابراین سگ بند توانایی این را دارد که برای دیگر فیلم های کمدی الگوی مناسبی باشد.

نقد فیلم سگ بند

نقد و بررسی سگ بند و بررسی نکات مثبت و منفی

همچنین در نقد فیلم سگ بند بهتر است بدانید که تماشاگر را بی وقفه مشعوف خود می کند. وجود این فیلم ها می تواند در جشنواره های مختلف فیلم ها شتاب بیشتری داشته باشد. این فیلم توانایی دارد که محبوبیت فیلم های کمدی دهه 60 و 70 را به سینما ها برگرداند.

نقد فیلم سگ بند : شخصیت پردازی و طنز قوی

نکته درخشان دیگری که  درباره فیلم سگ بند وجود دارد، این است که به تک تک عواقب کارهای شخصیت ها به طور کامل می پردازد. هیچ اتفاقی بدون سرانجام نمی ماند و هر نکته ای که در طول فیلم به آن اشاره می شود، در انتها به نتیجه می رسد. به عبارت دیگر، پرونده تمام اتفاقات در پایان فیلم بسته می شود و هیچ نکته ابهامی را برای مخاطبین ایجاد نمی کند.

با این وجود در نقد فیلم سگ بند بهتر است بدانید که این فیلم به جای اینکه با لودگی جوک بگوید و خطاب به بیننده فریاد بزند که: «تو رو خدا بخند!» سعی می کند خلاقیت به خرج دهد و به جای جوک گویی، قصه گویی را در اولویت خود قرار دهد.

پیش از تماشا یا نقد فیلم سگ بند درباره‌ی مسیر داستانی آن بدانید

در نقد فیلم سگ بند در ابتدا بهتر است بدانید که سگ بند در اصطلاح نام یکی از فنون کشتی است و نام این فیلم نیز از همین فن گرفته شده است؛ بنابراین با توجه به تاریخچه کشتی کشورمان، از روی همین عنوان می توان انتظار داستانی درباره حفظ شرافت را داشت.

این فیلم، درباره دو برادر با نام های فردین (با بازی امیر جعفری) و فرزاد (با بازی بهرام افشاری) است که بعد از مرگ پدرشان، رضا عیاران (با بازی زنده یاد سیروس گرجستانی) که به عنوان مردی جوانمرد و خیر شناخته می شد، در باتلاقی از قرض و بدهی گیر می کنند و تنها راه نجاتی که پیش رویشان وجود دارد وارد شدن به دنیای خلاف است.

در نقد و بررسی فیلم سگ بند متوجه می شوید که این فیلم مسیر هوشمندانه ای را در پیش می گیرد و به جای اینکه فرزاد را تحت تاثیر فردین قرار دهد، کاری می کند فردین تحت تاثیر فرزاد قرار بگیرد. اتفاقا، این تاثیر و الگوگیری بسیار واقع گرایانه است؛ چرا که تجربه ثابت کرده خیلی اوقات برخلاف تصور عموم، بچه های بزرگتر از بچه های کوچکتر الگو می گیرند. به طور کلی در پایان نقد فیلم سگ بند به این نتیجه می رسید که در فیلم های کمدی اخیر، سگ بند می تواند جایگاه ویژه ای داشته باشد.

2.3/5 - (6 امتیاز)