10 ساحل خطرناک کره زمین + تصاویر

این بار در پورتال سبز پندار با خطرناک ترین سواحل جهان آشنا می شوید. در این پست تصاویر و مطالبی در مورد 10 ساحل خطرناک کره زمین را برای شما آماده کرده ایم. امیدواریم مورد توجه تان قرار بگیرد.

سواحل دریا همواره جزء مناطق جذاب برای گردشگران و مسافران بوده است اما باید توجه داشت که این سواحل در کنار همه جذابیت های خود خطراتی نیز به همراه دارند که در ادامه تعداد 10 عدد از سواحل خطرناک کره زمین و خطرات موجود در آنها را معرفی می کنیم.

شماره یک : جزایر سنتینل شمالی

سواحل زیبای جزیره سنتینل شمالی در خلیج بنگال و در شرق هندوستان

نزدیک شدن به این سواحل به قیمت جان شما تمام خواهد شد، نه از طرف کوسه ها و … بلکه از طرف ساکنین این جزیره که میگن 60 هزارسال از تمدن بشری عقب هستند و جمعیت آنها حدود 400 نفر تخمین زده می شوند.

دولت هند ورود به این جزیره و آبهای اطراف آن را اکیدا ممنوع اعلام کرده است.

تعدادی از ساکنین جزایر سنتینل شمالی هندوستان

ساکنین جزایر سنتینل با تمدنی بسیار قدیمی

مردم سواحل سنتینل

شماره دو : سواحل نیوسمرنا

این ساحل زیبا و وسوسه انگیز است اما وجود بیشترین کوسه در این آبها مقام نهمین ساحل خطرناک جهان را به خودش داده است. گفته می شود تعداد کوسه های این ساحل بیشتر از کل کوسه های سواحل افریقای جنولی است. در 9 سال گذشته به 240 نفر توسط کوسه ها حمله شده و به همین دلیل به اینجا لقب پایتخت کوسه جهان را هم داده اند. اقیانوس در این ساحل غیر قابل پیش بینی است و اگر یکباره طوفان شود فرصت فرار به کسی نمی دهد.

ساحل بسیار زیبای نیوسمرنا

پایتخت کوسه جهان ، سواحل نیوسمرنا

طوفان های پیش بینی نشده

شماره سه : ساحل بیکینی اتال

این ساحل علاوه بر اینه پر از کوسه های قد و نیم قد است یک خطر بزرگتر از کوسه را هم دارد و آن هم تشعشعات رادیواکتیو موجود در اب است.

این آبها در دهه 50 میلادی محل تست های هسته ای بوده است.

سواحل بیکینی اتال ، محل آزمایش های هسته ای

کوسه های سواحل بیکینی اتال

شماره چهار: فریزر آیلند در استرالیا

خیلیا میگن این ساحل مثل بهشت می مونه و درست هم میگن. اما بهشت بودن این سواحل برای تنها انسانها نیست بلکه بهشت کوسه ها و عروس های دریایی سمی در آب و کروکدیل های وحشی و عنکبوت های سمی در خشکی است.

عروس های دریایی سمی و کروکودیل ها در سواحل فریزر آیلند استرالیا

شماره پنج : ساحل کیپ تریبیلوشن در استرالیا

این سواحل زیبا و فریبنده بسیاری از توریست های ناآشنا به منطقه را به کشتن داده است. در آب های این سواحل انواع عروس دریایی و مارهای سمی و کروکودیل وجود دارند که اگر کسی داخل آب بشه با آنها موجه و به احتمال زیاد کشته می شود.

ولی خطر بیشتر از داخل آب برای توریست ها در خشکی و توسط خطرناکترین پرنده بی پرواز جهان به نام کسوای که با 100 کیلو وزن و پنجه ها و منقار تیز و با خشونت بسیار به انسان حمله می کند و به کمتر از کشتن هم راضی نمیشه.

پرنده بی پرواز کسوای

شماره شش : ساحل پلایا زیپولایت

یک ساحل مکزیکی شناخته شده به نام پوازی پولایت است که از لحاظ زیبایی آب و ساحل بی نظیر و وسوسه انگیز است و کمتر کسی است که اونجا باشه و هوس نکنه تنی به آب بزند. اما این آب قاتل انسان هاست و بیشتر کسانی که وارد این آب بشوند با جریانهای زیرآبی قوی با خودش می برد و برگشت در کار نیست.

شماره هفت : ساحل گنسبای در افریقای جنوبی

در آخرین سرشماری جمعیت کوسه های این منطقه را حدود 60 هزار تخمین زده اند. شنا کردن در این آب ها عاقبت خوبی ندارد. توریست هایی که دوست دارند کوسه تماشا کنند و یا با قفس و لباس قواصی به دیدن کوسه ها در زیر آب بروند به این ساحل می آیند.

اگر با قایق به این سواحل بروید می تونید به کوسه ها دست بزنید اما ممکن است در یک ثانیه دستتان را ازدست بدهید.

دست زدن به کوسه ها ، تفریحی پر هیجان و پرخطر

شماره هشت: سواحل چووپاتی در هندوستان

در هندوستان که بسیار معروف است اما این معروفیت به خاطر آلودگی شدید این آبها است. در سال 2001 مقدار 60 هزارتن زغال سنگ در این آب ریخته شده است و این منهای فاضلاب و زباله هایی است که به این آب وارد می شود.

توریست ها در این ساحل توقف نمی کنند ولی جشن سالانه هندوها و رسم آب تنی در این آبهاست که باعث بیماری های زیادی می شود.

سواحل آلوده

مراسم سالانه هندوها

شماره نه : سواحل بلک سند در هاوایی

که به خاطر آتش فشان فعالی که در کنارش قرار دارد شن های سیاه رنگ دارد . آب در این ساحل تقریبا داغ است و در بعضی جاهای ساحل آب در حال جوشیدن است.

زمین شناسان از سال 1980 پیش بینی کرده اند که یک روزی این آتشفشان انفجار شدیدی خواهد کرد.

سواحل سیاه بلک سند

شماره ده : جزایرهردآیلند در قطب جنوب

در قطب جنوب که لقب سردترین ساحل جهان را دارد ولی برخلاف سرمای این ساحل تشعشع آفتاب در یخ ها سوزندگی آفتاب را بسیار شدید می کند که پوست بدن را به راحتی می سوزاند.

بعضی وقتا آدمها سعی کردن قواصی و شنا بکنند ولی سرمای خیلی شدید و گیرکردن احتمالی زیر یخ ها هم جون خیلی ها رو تا حالا گرفته است.

سرمای شدید و یخبندان

5/5 - (1 امتیاز)