شهاب حسینی

فیلم های شهاب حسینی + بیوگرافی

نام سید شهاب الدین
نام خانوادگی حسینی تنکابنی
تاریخ تولد 1352
محل تولد تهران
وضعیت تاهل متاهل
همسر پریچهر قنبری
فرزندان محمد امین ، امیرعلی
شغل بازیگر ، کارگردان ،تهیه کننده ، مجری
سالهای فعالیت 1377 تاکنون

شهاب حسینی کیست؟

شهاب الدین حسینی تنکابنی سوپر استار ایرانی متولد 14 بهمن 1352 در تهران می باشد. شهاب حسینی در خانواده ای متوسط در تهران بدنیا آمده و بزرگ شده است. وی یک برادر و دو خواهر دارد و پدرش فرهنگی و دبیر زبان انگلیسی بوده است. البته در کنار معلمی در زمینه های تجاری نیز جسته و گریخته فعالیت هایی داشت. مادر شهاب نیز امدادگر سیار بود و به دلیل شغل مادرش چندین بار نقل مکان را در دوران کودکی اش تجربه کرده است.

شهاب الدین پسر اول خانواده است و برادر کوچکترش مهدی نیز در زمینه های هنری بخصوص موسیقی فعالیت هایی داشته که برخی از آنها را مشترکا با شهاب به ثمر می رساند. خانواده حسینی اصالتا از تنکابن مازندران هستند.

شروع فعالیت هنری

فعالیت های هنری آقای حسینی با تئاتر بر کرانه باد در سال 1374 شروع شد و به مرور او توانست در تئاتر های دیگر و رفته رفته در سینما و تلویزیون نیز نقش هایی را دریافت کند. آغاز فعالیت های تلویزیونی ایشان با سریال پس از باران در سال 1379 شکل گرفت و همچنین با فیلم سینمایی رخساره ساخته امیر قویدل وارد سینما شد.

شهرت بسیار او با بازی در سریال تب سرد و پس از آن با حضور در سریال مدار صفر در جه در کنار پارسا پیروزفر به اوج خود رسید.

وی در طول فعالیت های هنری خود جوایز بین المللی مهمی را دریافت کرده است.( شما عزیزان در ادامه مطلب می توانید این جوایز را مطالعه کنید)

تحصیلات شهاب حسینی

آقای حسینی دانشجوی انصرافی رشته روانشناسی است. او که در دانشگاه تهران تحصیل می کرد به قصد مهاجرت به کانادا تحصیل را رها کرده و به سربازی رفت. و نتوانست مدرک تحصیلی خود را دریافت کند. حسینی هم اکنون دیپلم علوم انسانی را دارد و احتمالا اقدام به ادامه تحصیل ننموده است.

حضور در شبکه نمایش خانگی

تنها فعالیت آقای حسینی در عرصه نمایش خانگی سریال جذاب شهرزاد بود که در آن نقش قباد دیوان سالار را بر عهده داشت است. این نقش یکی از ماندگار ترین نقش های ایشان شده است و ماندگار در ذهن مخاطبان.

ماجرای ازدواج و همسر شهاب حسینی

آقای حسینی متاهل است و در سال 74 با پریچهر قنبری ازدواج کرده است.

خانم قنبری متولد 4 دی 1359 در تهران، بازیگر تئاتر است. وی فارغ التحصیل رشته چهره پردازی از دانشگاه تهران و علاقمند به گریم است و در این حوزه فعالیت میکند ، او یک خواهر و یک برادر دارد و آخرین فرزند خانواده است. پریچهر قنبری نیز وارد عرصه بازیگری شده و در فیلم ساکن طبقه وسط به کارگردانی همسرش شهاب حسینی اولین تجربه خود را بدست آورد و در حال حاضر در تئاتر بازی می کند.

شهاب در حالی ازدواج کرده بود که پیش از دیدن همسرش قصدی برای ازدواج نداشته است. وی در دورانی که دانشجو بوده و فقط 22 سال سن داشته و مشغول فعالیت در تئاتر دانشگاه تهران بوده است با همسرش در مقابل یکدیگر قرار میگیرند. این در حالی است که همسرش نیز 15 ساله بوده است.

وی در ابتدای آشنایی به او پیشنهاد آشنایی می دهد اما همسرش با توجه به اینکه به اینگونه دوستی ها اعتقادی نداشته است ضمن رد کردن این پیشنهاد می گوید در صورتی که او عاشقش است و تمایل قلبی برای رسیدن به دختر مورد علاقه اش است باید صادقانه پا پیش بگذارد و به خواستگاری بیایید.

بدین ترتیب حسینی  موضوع را با خانواده خود مطرح کرده و پس از آن نیز مصمم به ازدواج می شود. آنها بعد از چند ماه نامزدی ، ازدواج می کنند اما برگزاری جشن عروسی در آن سال ها برای شهاب کاری سخت بوده است و چون وی تمایل داشت از ابتدا روی پای خودش بایستد جشن عروسی آنها با سه سال تاخیر برگزار شد و در نهایت آنها به خانه خودشان رفتند. شهاب حسینی در این رابطه می گوید پدرم و پدر همسرم طی دوران زندگی مان همیشه و تا جایی که توانسته اند کمکمان کرده اند اما ما همیشه تمایل داشتیم روی پای خودمان بایستیم و به همین دلیل زندگی را از صفر شروع کردیم.

فرزندان شهاب حسینی

حسینی دو پسر به نام های محمدامین و امیرعلی دارد که در سال های 1382 و 1390 متولد شده اند.

موسیقی

حسینی علاوه بر فعالیت های هنری و نمایشی اش در حوزه موسیقی نیز فعالیت هایی داشته است. وی به اتفاق برادرش سید مهدی و چند تن از دوستانش گروه موسیقی ای به نام گروه هفت را ایجاد کردند و حسینی نیز در آلوم اول و دوم به دکلمه و در آلبوم سوم و چهارم نیز به خوانندگی پرداخته است.

فعالیت غیر از بازیگری شهاب حسینی

آقای حسینی علاوه بر بازیگری اولین بار با فیلم ساکن طبقه وسط توانست وارد عرصه جدیدی در حوزه فیلم و سریال شود و کارگردانی را تجربه کرده است. همچنین وی گویندگی هم انجام می دهد. برنامه هم رفیق نیز با اجرای او روی صحنه می رود.

آقای حسینی علاوه بر کار های هنری، کافه هنر را نیز راه اندازی کرده و آن را نیز به کمک همسرش و برادرش اداره می کند. وی در این مورد می گوید:

کافه هنر را به کمک برادرم و همچنین همیاری همسرم اداره می کنم معمولا زمان هایی که سر کار نیستم در کافه حضور دارم و چون منزلم هم نزدیک اینجاست سعی می کنم زمان بیشتری را در کافه بگذرانم. کافه هنر برای من به این خاطر به وجود آمد که محلی باشد برای گفت و گو. خیلی دوست دارم تا مخاطبانم را در اینجا ببینم و در مورد کارهایم با هم صحبت کنیم.

مهاجرت شهاب حسینی به آمریکا

اخیرا خبر مهاجرت شهاب حسینی و خانواده اش به آمریکا رسانه ای شد و مشخص شد او با تسهیلاتی که در اختیار برخی هنرمندان قرار گرفته است به آمریکا رفته و اقامت آنجا را دریافت کرده است. همچنین او اخیرا پل مدیا را در آمریکا بنا نهاده و به برگزاری اکران ها و فیلمسازی می پردازد.

ماجرا واکسیناسیون علیه کرونا در آمریکا

به تازگی ویدئویی از شهاب حسینی در آمریکا منتشر شده است که در آن او در حال دریافت واکسن کروناست. این ویدئو موج بسیار زیادی از اعتراضات را به دنبال داشته است. تاجایی که او برای توضیح کار خود در گفت و گو با علی پاکزاد گفت:

هیچ نیت قبلی برای زدن واکسن نداشتم.به اصرار یکی از دوستان که برای آغاز کار سینمایی همراهی ام می کرد در صف واکسن مازاد ایستادیم و شانس خود را امتحان کردیم.

اینستاگرام سید شهاب الدین حسینی تنکابنی + سایر شبکه های اجتماعی و ارتباطی

جوایز و افتخارات

نامزد یا برنده جشنواره سال بخش نام اثر
سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر 1382 بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شمعی در باد
سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر 1383 بهترین بازیگر نقش مکمل مرد رستگاری در هشت و بیست دقیقه
سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر 1387 بهترین بازیگر نقش اول مرد سوپراستار
سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر 1387 بهترین بازیگر نقش اول مرد درباره الی
سیمرغ بلورین بیست و ششمینجشنواره فیلم فجر 1387 بهترین بازیگر نقش اول مرد محیا
سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر 1389 بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جدایی نادر از سیمین
سیمرغ بلورین جشنواره فیلم کن 2010 بهترین بازیگر مرد فروشنده
سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر 1393 بهترین بازیگر نقش اول مرد دوران عاشقی