مهدی سلطانی

فیلم های مهدی سلطانی + بیوگرافی

نام محمد مهدی
نام خانوادگی سلطانی سرورستانی
شهرت (نام هنری) سلطانی
تاریخ تولد 1351
محل تولد سرورستانی
وضعیت تاهل متاهل
فرزندان روژا
تحصیلات فوق لیسانس کارگردانی ، دکترای بازیگری از دانشگاه اوینیون فرانسه
شغل بازیگر
سالهای فعالیت 1374 تاکنون

مهدی سلطانی سروستانی کیست؟

مهدی سلطانی سروستانی متولد 1 شهریور 1350 در سروستان استان فارس است اما اکنون ساکن تهران است. وی 49 سال سن دارد

تحصیلات مهدی سلطانی سروستانی

سلطانی لیسانس بازیگری خود را از دانشکده هنرهای زیبا (دانشگاه تهران) گرفته‌ است. همچنین مهدی سلطانی فوق لیسانس کارگردانی از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر در سال 1378و دکترای تئاتر از دانشگاه آوینیون Avingon فرانسه در سال 2008 را دارند. وی عضو هیئت علمی گروه تئاتر دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران می‌باشد.

شروع فعالیت از سالها حضور در تئاتر تا پیوستن به قاب تلویزیون

مهدی سلطانی سروستانی  از سال 1371 که وارد دانشگاه شد همزمان کار حرفه ای خود را هم خیلی سریع آغاز کرد.

اولین کار درخشان مهدی سلطانی در عرصه نمایش، “چند و چون به چاه رفتن چوپان” نوشته علیرضا نادری بود که سال 1373 در جشنواره تئاتر فجر اجرا شد و مورد توجه هیئت داوران هم قرار گرفت و عمده فعالیت های او به صورت جدی به تئاتر و آن هم بازیگری در این عرصه مربوط می شود.

مهدی سلطانی بیش از 25نمایش بازی کرده است و همچنین تجربه کارگردانی در نمایش هایی نظیر “خانۀ عروسک” و “چیزی یادم نمی آید” را در کارنامه هنری خود دارد.

وی در سریال “در مسیر زاینده رود” بسیار خوش درخشید. اما شهرت اصلی او با حضور درسریال مادرانه رقم خورد. همچنین بازی زیبای ایشان در نقش “هاشم دماوندی” برای سریال “شهرزاد” به عنوان اولین حضور در شبکه نمایش خانگی بسیار در ذهن مخاطبان ماندگار شد.

ازدواج و همسر مهدی سلطانی

مهدی سلطانی در سال 1379 ازدواج کرده و در 27 آبان 92 صاحب یک دختر بنام روژا شده است،

 

نقش های مورد علاقه مهدی سلطانی سروستانی

مهدی سلطانی میگوید: نقش هایی که دوست داشتم مثلا جمیل در سریال دیوار را دوست دارم، اردلان تمجید در سریال مادرانه و حاج بهزاد مصیب را در سریال در مسیر زاینده رود واقعا دوست دارم به دلیل ویژه ای این شخصیت ها را دوست دارم چون نقطه عطفی در بازیگری من بوده اند، وقتی که از فرانسه برگشتم، در واقع عامل اصلی ورود من به دنیای تصویر سریال در مسیر زاینده رود و نقش پهلوان بهزاد، ساخته آقای فتحی و نوشته آقای علی رضا نادری بود که در سال ۱۳۷۹ از تلویزیون در ماه رمضان پخش شد.

خوانندگی مهدی سلطانی سروستانی

وی در موسیقی هم فعالیت هایی دارد و بازخوانی قطعه خاطره‌ انگیز در این دنیا با شعری از زنده‌ یاد معینی کرمانشاهی یکی از کار های ایشان بود که بسیار مورد توجه قرار گرفت. همچین ایشان تک هایی را با نام های لالایی، در این دنیا، دلا چونی و گل بابونه منتشر کرده اند.

در پایان یک قطعه از مهدی سلطانی سروستانی را برای دانلود و پخش آنلاین برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته ایم .

دانلود آهنگ در این دنیا با صدای زیبا و دلنشین دکتر مهدی سلطانی

اینستاگرام سلطانی + سایر شبکه های اجتماعی و ارتباطی