ارسلان قاسمی کیست | ارسلان قاسمی و همسرش

ارسلان قاسمی بازیگر سینما و تلوزیون است که در سریال یوسف پیامبر در نقش کودکی بنیامین و در چشم باد در نقش کودکی بیژن نیز بازی کرده‌است. این قسمت از مجله بیوگرافی دی دی فیلم همراه باشید تا در ادامه این بازیگر جوان را بهتر بشناسید.

بیوگرافی ارسلان قاسمی

بیوگرافی ارسلان قاسمی

 • نام و نام خانوادگی: ارسلان قاسمی
 • زمینه فعالیت: بازیگر- خواننده
 • ملیت: ایرانی
 • مذهب: شیعه
 • تاریخ تولد: ۱ خرداد ۱۳۷۴ تهران
 • سال‌های فعالیت: ۱۳۸۴ – اکنون

ارسلان قاسمی متولد ۱ خرداد ۱۳۷۴ در تهران بازیگر و خواننده ایرانی می باشد. او دو خواهر و برادر بزرگتر از خود دارد و کوچکترین فرزند خانواده است . تاکنون علاوه بر چند فیلم سینمایی در مجموعه‌های تلویزیونی یوسف پیامبر در نقش کودکی بنیامین و در چشم باد در نقش کودکی بیژن نیز بازی کرده‌است.

ارسلان علاوه بر کار تصویری چند ترک صوتی را عرضه کرده‌است ، نخستین بار در سن هفت سالگی در مجموعه تلویزیونی در چشم باد در نقش کودکی بیژن (پارسا پیروزفر) به بازی پرداخت. فیلم‌برداری این سریال از سال ۱۳۸۲ آغاز شد. او در فیلم جعبه موسیقی (فرزاد مؤتمن) نقش اصلی را به‌عهده داشت.

شغل پدر و مادر ارسلان قاسمی

پدر ارسلان قاسمی مدیر عامل شرکت کشتیرانی پرشیا اهرام است و مادرش هم مدیر مهد کودک است. دو خواهر دارد که یکی ۱۰ سال و یکی دیگه ۱۲ سال از ارسلان بزرگترند و ارسلان فرزند آخر خانواده است.

نحوه ورود به بازیگری

در خانواده و نزدیکان من کسی اهل بازیگری و هنر نبوده به جز یکی از پسر دایی‌های مادرم که او هم در ایران زندگی نمی‌کند و از ما دور است. از طریق خانم بهاره رهنما که از دوستان صمیمی مادرم بود وارد سینما شدم. در آن موقع من 7 سال سن داشتم و به خاطر این فیلم مجبور بودم حدود سه سال و نیم در شمال زندگی کنم و این شرایط را برایم خیلی سخت کرده بود . گاهی از رفتن به مدرسه و حضور در کلاسها باز می ماندم، اما جزء شاگرد های ممتازکلاس بودم . ارسلان قاسمی  از بین بازیگران هم سن و سالانش با ترلان پروانه ، علی شادمان و پوریا ابراهیم پور رفت و آمد خانوادگی دارد. مدیر برنامه های ارسلان پدرش می باشد.

درس خواندن در حین کار

معلمی به اسم آقای رجبی از فومن به محل استقرار ما در ماسوله می‌آمد و به من و بیتا توکلی و پوریا، پسر خانم متخصص، درس می‌داد. بعد از فومن برگه امتحانات را می‌آوردند و از ما امتحان می‌گرفتند و از فومن برای‌مان کارنامه صادر می‌کردند. ما هم خیلی اذیت می‌کردیم. هر روز یکی‌مان بهانه می‌گرفت و مثلا می‌گفت خسته‌ام و سر کلاس نمی‌روم و… امیدوارم آقای رجبی هر جا هست از سر اذیت‌هایی که کردیم، ما را ببخشد.

مرگ دوست ارسلان قاسمی

بیتا توکلی، دوست و هم بازی خوبم  در سریال «در چشم باد» بود که متاسفانه در سانحه رانندگی فوت کرد. فوت او تاثیر خیلی بدی روی من گذاشت و بسیار ناراحتم کرد. وقتی این خبر را شنیدم، نمی‌توانستم باور کنم. به عنوان یک بچه هیچ درکی از مرگ نداشتم و برایم غیرقابل باور بود که چه اتفاقی افتاده. یادم هست مادر و پدرم زود‌تر باخبر شده بودند اما از ترس عکس‌العمل من چیزی به من نگفته بودند تا تصمیم بگیرند چطور این خبر را به من بگویند. در قسمت سوم کار بودیم که من ۴-۳ ماهی تعطیل بودم و سر کار نمی‌رفتم. خانه بودم و سرم به درس و مدرسه گرم بود. تا این‌که‌‌ همان موقع که بیتا فوت کرد یک روز مجید حیدری‌نیا، یکی دیگر از هم بازی‌هایم، به من زنگ زد و گفت فهمیدی بیتا مرد؟ با ناباوری گفتم چی؟! کدام بیتا؟! باورم نمی‌شد دارد درباره بیتا توکلی حرف می‌زند.

نظر ارسلان قاسمی درباره زیبایی اش

زیبایی باعث می‌شود آدم‌ها باطن را نتوانند ببینند یا خیلی دیر ببینند و اکثرا به ظاهرت اهمیت بدهند و متوجه شخصیتت نشوند. اگر من این زیبایی را نداشتم هیچ وقت کودک بازیگری که مردم ازمن در ذهن دارند نمی‌شدم. اما بعد بدون اغراق با تلاش خودم را نشان دادم. برای من با همه بچگی‌ام مهم بود که شایستگی‌ام تحت تاثیر زیبایی‌ام قرار نگیرد و زیبایی را فقط یک شانس می‌دانم و می‌خواهم هنرمند و بازیگر واقعی باشم. بیوگرافی ارسلان قاسمی به خاطر این زیبایی خیلی هم بین هم جنس‌های خودم اذیت شدم. من خیلی بازخورد‌ها و عکس ‌العمل‌های بد در جامعه نسبت به زیبایی‌ام دیدم و خاطرات بدی را تجربه کردم. برایم مهم است زیبایی باعث نشود خودم را فراموش کنم و به روح و ذهنم نپردازم و بی‌اهمیت باشم. نمی‌خواهم یک آدم زیبای پوچ باشم و پشت چشمان زیبایم هیچ چیز نباشد. نمی‌خواهم فقط با زیبایی‌ام کارم را پیش ببرم و اطرافیان بعد از مدتی از من زده شوند. برای خودم هم در روابطم هیچ وقت زیبایی را ملاک قرار نداده‌ام و برایم مهم نیست.

فیلم های ارسلان قاسمی

ارسلان قاسمی در تئاتر

در بیوگرافی ارسلان قاسمی آمده است من تا به حال ۳ کار تئا‌تر انجام داده‌ام. اولین کارم یک تله تئا‌تر به کارگردانی محمد رحمانیان بود که بازیگرانی مثل افشین هاشمی، مهتاب نصیرپور، آشا محرابی، علی عمرانی و… که همه از بهترین بازیگران تئا‌تر هستند در آن بازی می‌کردند.

بعد در تئا‌تر موزیکال «این فصل را با من بخوان» که کاری هفت پرده از حسین پارسایی با موسیقی مجید انتظامی بود. خدا را شکر تجربیات خوبی در تئا‌تر داشتم. اولین اجرایم در تالار وحدت بود. شب اول اینقدر ترسیده بودم که جرات نمی‌کردم به جمعیت نگاه کنم. تمام بزرگان سینمای ایران اساتیدی مثل استاد عزت الله انتظامی و استاد جمشید مشایخی و… آمده بودند. اما من اینقدر استرس داشتم که همه تمرکزم را فقط روی کار گذاشته بودم.

مجموعه‌های سینمایی

مجموعه‌های تلویزیونی

 • ۱۳۹۷ تعطیلات رویایی
 • ۱۳۹۵ آرام می‌گیریم
 • ۱۳۹۲ هفت سنگ
 • ۱۳۹۲ هوش سیاه ۲
 • ۱۳۹۰ تا ثریا
 • ۱۳۸۹ فاصله‌ها
 • ۱۳۸۸ هوش سیاه
 • ۱۳۸۷ یوسف پیامبر
 • ۱۳۸۷ در چشم باد
 • تله فیلم
 • ۱۳۸۷ خاطرات فردا به کارگردانی حمیدرضا حافظی

مصاحبه با ارسلان قاسمی از حس کار کردن در کودکی

کار کردن بچه‌ها رایج و متداول نیست. این‌که تو از کودکی کار می‌کردی، هر چند این کار را دوست داشتی، چه تاثیری در شخصیت تو گذاشته و آیا تو مثل بچه‌های عادی کودکی کردی؟

راستش این است که من اصلا درکی از سینما و بازیگری در ۷ سالگی نداشتم چه برسد به این‌که به این کار علاقه داشته باشم. کارتون پلنگ صورتی میدیدم و تصویرم از کارتون و فیلم این بود. حالا البته وقتی واردش شدم به مرور علاقه پیدا کردم. حتی خانواده‌ام هم اول راضی نبودند اما اینقدر دیگران به آن‌ها اصرار کردند که بالاخره پذیرفتند و تصمیم گرفتند من بازیگر شوم. یعنی تصمیم من نبود، تصمیم پدر و مادرم بود. اوایل احساس می‌کردم این یک جور بازی است. اما به مرور در فضای کار متوجه جدی بودن قضیه شدم.  وقتی اولین کارم پخش شد تازه طعم شیرینش را چشیدم؛ وقتی که مردم در خیابان می‌شناختنم و به من محبت می‌کردند. بزرگ‌تر که شدم هم از این شهرت لذت می‌بردم و هم خود کار را دوست داشتم. الان هم که به هر حال بحث درآمد هم برایم مهم است. الان عاشق کارم هستم و البته وابسته هم شده‌ام. اگر نباشد نمی‌توانم کار دیگری بکنم.

بچگی‌ات چگونه گذشت؟

 ارسلان قاسمی : من بچگی نکردم ، بچگی‌ام از دست رفت. من به هیچ‌وجه بچگی نکردم. الان حسرت خیلی چیز‌ها را دارم. ناراحت نیستم اما به هر حال هر چیزی یک قیمتی دارد. من کارم را دوست دارم و این هزینه را برای آن پرداخت کردم، پس ناراحت نیستم.

ارسلان، این‌که تو بچگی نکردی و بچگی‌ات را با بزرگ‌تر‌ها گذراندی چه تفاوتی بین تو و دیگران ایجاد کرده؟ مثلا دوست‌های تو بیشتر هم سن‌هایت هستند یا بزرگ‌ترند؟

همه دوستانم به جز دو نفر اختلاف سنی زیاد با من دارند و بزرگ‌ترند. آن دو نفر هم هم کلاسی‌های قدیمی‌ام بودند.

بعد از «در چشم باد» که به مدرسه عادی آمدی مشکلی نداشتی؟

هماهنگ کردن خودم با بقیه بچه‌ها برایم سخت بود. از مشق متنفر بودم و عادت کرده بودم وقتی ماسوله بودیم،مشق ننویسم. لای کتاب را باز نمی‌کردم و فقط سر کلاس گوش می‌دادم و یاد می‌گرفتم. البته به نظرم معنی سواد فرا‌تر از درس و کتاب و مدرسه است. من به همین دلایل دیگر در دبیرستان اصلا مدرسه نرفتم و غیر حضوری درس خواندم. الان هم دیپلم کامپیو‌تر دارم.

چرا هنر نخواندی؟

آخر زبان انگلیسی‌ام خوب بود و کامپیو‌تر هم بلد بودم فکر کردم این برایم راحت‌تر است. در ضمن دوست‌های نزدیکم هم کامپیو‌تر می‌خوانند و به خاطر آن‌ها دوست داشتم من هم کامپیو‌تر بخوانم. الان هم دارم در یک دانشگاه غیرانتفاعی در تبریز بازیگری را زیر نظر اساتیدی مثل ایرج راد، افشین هاشمی و… می‌خوانم. اگر هم قبول بشوم به دانشگاه سراسری یا آزاد می‌روم. تنهایی را کلا دوست دارم.

الان به ازدواج فکر می‌کنی؟

به این معنی که الان بخواهم ازدواج کنم، نه فکر نمی‌کنم اما در آینده طبیعتا فکر می‌کنم

تصاویر ارسلان قاسمی

ارسلان قاسمی و مادرش

ارسلان قاسمی و مادرش

جمع دوستانه

جمع دوستانه

تصویری زیبا از ارسلان

تصویری زیبا از ارسلان

ارسلان در کنار چهره های هنری

ارسلان در کنار چهره های هنری

شرکت در انتخابات

شرکت در انتخابات

بازیگر نقش بنیامین

بازیگر نقش بنیامین

ارسلان بازیگر جوان ایرانی

ارسلان بازیگر جوان ایرانی

عکس بچگی ارسلان

عکس بچگی ارسلان

ارسلان در کنار چهره های هنری

ارسلان در کنار چهره های هنری

ارسلان در کنار چهره های هنری

ارسلان در کنار چهره های هنری

اولین تجربه بازیگری

اولین تجربه بازیگری

ارسلان در یک قاب

ارسلان در یک قاب

پیج رسمی ارسلان قاسمی در اینستاگرام به آدرس زیر می باشد.

https://www.instagram.com/arsalanghasemi1995

5/5 - (2 امتیاز)