عکس نوشته روز صنعت چاپ | پروفایل روز صنعت چاپ | متن تبریک روز صنعت چاپ

به مناسبت فرا رسیدن روز صنعت چاپ و بزرگداشت هنرمندان و صنعت گران و کارگران صنعت چاپ، روز یازدهم شهریورماه تعدادی عکس نوشته روز صنعت چاپ برای شما عزیزان و همراهان پورتال دی دی فیلم آماده کرده ایم با ما همراه باشید.

روز صنعت چاپ مبارک

صنعت چاپ در گوشه به گوشه زندگی ما نمود پیدا کرده است بدون آنکه ما آن را حس کنیم. تصور اینکه صنعت چاپ فقط در ساخت بنرهای تبلیغاتی و کاغذهای A4 خلاصه می شود یک تصور پیش پا افتاده است زیرا با کمی تامل می توان دریافت که نشانه های بروز زیبایی ها و تجلی آن در زندگی ما بیشتر از این حرف هاست. برای چند لحظه به دنیای بدون چاپ فکر کنید، تصور کنید که محصولی عکس نداشته و بخواهد معرفی شود.

متن ادبی تبریک روز صنعت چاپ

یازدهم شهریور ماه، روز صنعت چاپ، یادآور تلاش مستمر و زحمت مداوم جمع بزرگی از اهل هنر، ادب و فن این سرزمین پرگُهر است که نتیجۀ آن، عمری دویست ساله برای صنعت چاپ و اعتباری بزرگ برای هنرمندان و صنعتگران حوزه چاپ ایران زمین است. به همین مناسبت به اهالی صنعت چاپ، روز صنعت چاپ را تبریک می گوییم و برای آنها آرزوی سلامت و موفقیت داریم.

اس ام اس روز صنعت چاپ

واژ‌هٔ چاپ و صورت قدیمی‌تر آن «چهاپ» را برگرفته از واژ‌هٔ مغولی چاو دانسته‌اند که به معنای «فشردن سطحی بر سطح دیگر» است. چاپ در لغت به‌معنای نقش، اثر، مُهر و نشان آمده است و در متون مختلف کلمات طبع، باسمه، و تافت به‌عنوان مترادف آن به‌کار رفته است.

چاپ در اصطلاح، به عمل، فن، و صنعت تکثیر صورت و نقش‌های دوبعدی مانند حروف، ارقام، خط‌ها، تصویرها، و… به‌وسیلهٔ انداختن اثر این نقش‌ها بر کاغذ، پارچه، یا مواد دیگر، به‌ویژه چاپ مواد خواندنی، با تصویر یا بدون تصویر بر روی کاغذ گفته می‌شود.

روز صنعت چاپ

اگر چاپ نباشد هیچ کارت شناسایی برای معرفی هویت ما وجود ندارد، خبری از اسکناس‌های رنگارنگ نیست و  کتاب و مجله‌ای چاپ نخواهد شد و اگر صفحات وب را چاپ نوین بنامیم دیگر سرگرمی به‌نام اینرنت معنا ندارد.

روز صنعت چاپ

عکس نوشته تبریک روز صنعت چاپ

متن رسمی روز صنعت چاپ

عکس تبریک روز صنعت چاپ

پروفایل روز صنعت چاپ

اسمس روز صنعت چاپ

متن تبریک روز صنعت چاپ

تبریک روز صنعت چاپ

از امتیاز شما متشکریم!