بیوگرافی کامل مرجان محتشم + عکسها، حواشی و خداحافظی از بازیگری

نام مرجام
نام خانوادگی محتشم
تاریخ تولد 13 اسفند1348
محل تولد تهران
وضعیت تاهل مجرد
شغل بازیگر،طراح داخلی
سالهای فعالیت 1375تا 1388

بازیگران :

مرجان محتشم کیست؟

مرجان محتشم بازیگر سینما و تلویزیون متولد 13 اسفند سال 1348 در تهران می باشد. وی حدود 51 سال سن دارد.

شروع فعالیت هنری مرجان محتشم

اولین حضور او مقابل دوربین برای سریال “حقیقت در آینه” بوده است و پس از آن به صورت حرفه ای در سال 1376 با بازی در مجموعه تلویزیونی «بهشت گمشده» به کارگردانی کامران قدکچیان وارد دنیای هنر شد. بازی در نقش “شهربانو” برای سریال پس از باران او را به اوج شهرت رساند. این سریال یکی از خاطرانگیز ترین و معروف ترین سریال های دهه هفتاد است.

 ازدواج

در گذشته شایعاتی مبنی بر ازدواج مرجان محتشم با عادل فردوسی پور و طلاقشان در فضای مجازی و رسانه ها منتشر شد و حتی عده ای گفتند که این دو باهم ازدواج کرده و سپس طلاق گرفته اند که باید گفت این ها همه شایعه بوده و هیچ رابطه ای بین مرجان محتشم و عادل فردوسی پور دو شخصیت معروف وجود نداشته است.

بنا به اطلاعاتی که منبع مشخصی هم ندارند خانم محتشم یک ازدواج ناموفق با غیاث الدین ایرانمدار داشته است.

کم کاری و عدم فعالیت هنری

مرجان محتشم در خصوص کم کاری خود می‌گوید:

من در اوج دوران بازیگری ام هم بارها عنوان کرده بودم که بازیگری نیستم که تنها ماندن در عرصه بازیگری را سرلوحه اهدافم قرار دهم و بخواهم به هر قیمتی بازی کنم. متاسفانه برخی از بازیگران با تن دادن به روابط نا مشروع برای خود جایگاهی در سینما دست و پا می‌کنند. کاری که من حاضر شدم به قیمت حذف شدنم از عرصه بازیگری به آن تن ندهم.

مرجان محتشم می‌افزاید:

متاسفانه برخی از بازیگران هستند که برای محبوبیت کاذب و بودن در عرصه این بی اخلاقی‌ها را بدون در نظر گرفتن نقش خدا در زندگی به جان می‌خرند.

همچنین وی پس از غیبت طولانی هنری با شرکت در برنامه دورهمی مهران مدیری در رابطه با کم کاری خود علاوه بر دلایل بالا عنوان کرد:

«همیشه تاکیدم بر این بود که کم‌کار کنم و این را ثابت کردم. خدا را شاکرم که از همان ابتدای فعالیت، مورد لطف مردم قرار گرفتم؛ اما همین اظهار لطف‌ها هم نتوانست آن گزیده‌کاری را از من بگیرد. متأسفانه روزهای پایانی سال ۹۱ پدرم و دو سال بعد برادرم و هشت ماه پیش مادرم را از دست دادم. همه این اتفاقات تلخ باعث شد، مدت طولانی را کار نکنم. البته که در این سال‌ها دوران طلایی را برای کار هنری از دست دادم اما پشیمان نیستم.»

بیماری

مرجان محتشم سال 1391 با یک بیماری سخت دست و پنجه نرم می‌کرد و در حالی که در تامین هزینه‌های درمان خود با مشکل مواجه شده بود گفته:

من حتی در حال حاضر از داشتن یک دفترچه بیمه هم محروم هستم و در حال حاضر تنها با طراحی داخلی ساختمان امرار معاش می‌کنم.

 

سانسور مرجان محتشم در شبکه آی فیلم

سریال پس از باران یکی از سریال های پرطرفدار است که همواره مخاطبان درخواست پخش آن را دارند. و این بار با پخش این سریال شاهد سانسور عجیبی از صدا و سیما بودیم! در سکانس عروسی شهربانو(مرجان مُحتشم) با خان (محمود پاک نیت) هرچه دوربین به صورت مرجان محتشم نزدیک‌تر می‌شود کنتراست رنگ تصویر پایین می‌آید تا آرایش «خانم کوچک» کمتر به چشم بیاید حتی در یک سکانس با حرکت دوربین به سمت مرجان محتشم لحظه به لحظه رنگ تصویر پایین‌تر می آید.

3.9/5 - (14 امتیاز)

اینستاگرام مرجام محتشم + سایر شبکه های اجتماعی و ارتباطی

فیلم ها

تصویر عنوان سال انتشار
تصویر ندارد
رز زرد 1381
تصویر ندارد
نامادری 1387

سریال ها

تصویر عنوان سال انتشار
تصویر ندارد
حقیقت در آینه 1374
تصویر ندارد
بهشت گم شده 1375
تصویر ندارد
طلیغه 1375
تصویر ندارد
معصومه 1375
تصویر ندارد
فراق 1376
تصویر ندارد
آژانس دوستی 1376
تصویر ندارد
فکرپلید 1377
تصویر ندارد
پس از باران 1378
تصویر ندارد
قلب یخی 1379
تصویر ندارد
مهمان پذیر طوبی 1382
تصویر ندارد
ریحانه 1384
تصویر ندارد
پرواز در حباب 1385