نوش آفرین | بیوگرافی نوش آفرین و همسر سابقش سعید راد + عکس جدید نوش آفرین خواننده

بیوگرافی نوش آفرین ، فاطمه عبدی گَلَنگَشی با نام هنری نوش‌آفرین (زادهٔ فروردین 1335) خواننده و بازیگر ایرانی مقیم آمریکا است.

بیوگرافی نوش آفرین

بیوگرافی نوش آفرین

فاطمه عبدی گَلَنگَشی با نام هنری نوش‌آفرین (زادهٔ فروردین 1335) خواننده و بازیگر ایرانی مقیم آمریکا است. سعید راد (بازیگر) همسر سابق وی بوده‌است.

نوش‌آفرین با نام اصلی فاطمه عبدی سال 1335 در استان گیلان و در روستای گَلَنگَش، دهستان خورگام، واقع در بخش عمارلوی شهر رودبار زاده شد.

در دوره کودکی پدر و مادرش از یکدیگر جدا شدند. او فرزند نخست خانواده است و چهار خواهر و دو برادر دارد که حاصل ازدواج دوباره پدرش هستند.

خانواده‌اش از اوایل دوران کودکی او به تهران مهاجرت کردند و در خیابان قصرالدشت ساکن شدند. او در مدرسه ترانه می‌خواند و مورد تشویق دیگران قرار می‌گرفت.

عکس قدیمی از نوش آفرین

زندگینامه نوش آفرین خواننده قدیمی

زندگینامه نوش آفرین خواننده قدیمی

در سال 1351 و در سن شانزده سالگی، هنگامی که در دبیرستان کیوان واقع در خیابان مرتضوی تهران مشغول به تحصیل بود و همزمان در یک شرکت مشغول به کار بود، در پی خواندن یک آگهی از جانب استودیو پیام مبنی بر نیاز به یک چهره جدید جوان جهت ایفای نقش در یک فیلم سینمایی به دفتر این استودیو رفت.

نام آن فیلم شورش بود و قرار بود رضا میرلوحی آن را کارگردانی کند. در بین تعداد زیاد دختران جوان متقاضی به دلیل شباهت ظاهری نوش‌آفرین با آفرین (آفرین عبیسی) که پیش از این هنرپیشه سینما بود و در آن زمان به دلیل ازدواج از هنرپیشگی دست کشیده بود، مورد توجه فیلمبردار فیلم ایرج صادق‌پور که اتفاقاً همسر آفرین بود، قرار گرفته و به رضا میرلوحی معرفی شد.

نوش‌آفرین به دلیل شرایط سخت استودیو از جمله تعهد با سفته صد هزار تومانی از شرکت در فیلم شورش منصرف شد. در همان سن به کمک فریدون خشنود خوانندگی را آغاز کرد.

نوش آفرین خواننده و سعید راد

نوش آفرین خواننده و سعید راد

بیوگرافی نوش آفرین بازیگر و  خواننده قدیمی

پس از مدتی توسط یدالله شیراندامی هنرپیشه معروف آن زمان که از دوستان پدرش بود، برای بازی در فیلم قصه ماهان معرفی شد.

نوش آفرین برهنه

شروع فعالیت هنری نوش‌آفرین با توجه به معیارهای آن زمان جامعه ایران بعدها برایش دردسرساز شد. در زمان شروع فعالیت هنریش، اغلب چهره‌های جدید سینمایی در فیلم‌ها نقش‌هایی سکسی ایفا می‌کردند و او هم از این قاعده مستثنی نبود.

نوش‌آفرین با یک مدیر تهیه بنام مظاهری قرارداد بازی در پنج فیلم را امضاء کرد که در تمامی آن‌ها علاوه بر نقش اول زن بودن، گریزی از برهنه شدن وجود نداشت.

فیلم اول او قصه ماهان به کارگردانی جواد طاهری فیلمی با مایه‌های عرفانی در مورد تناسخ بود که صحنه‌های عشق بازی و برهنه آن ایجاد جنجال زیادی کرد.

این فیلم در دسته‌بندی معمول تجاری آن زمان قرار نمی‌گیرد و موسیقی متن آن به هنرمندی مرتضی حنانه از تأثیرگذاری خاصی برخوردار است.

دومین فیلمش دشمن نام داشت که در رده فیلم‌های تجاری خوش‌ساخت قرارگرفت، زیرا خسرو پرویزی کارگردان این فیلم تحصیلکرده بود و با اینکه فیلم‌هایی می‌ساخت که تجاری بودند اما در مقایسه با فیلم‌های تجاری آن زمان از ساخت بهتری برخوردار بودند.

نوش‌آفرین در این سال‌ها کنار هنرپیشگانی نظیر سعید راد ایفای نقش کرد که بعدها با او ازدواج کرد. نوش‌آفرین پس از هفده سال زندگی با سعید راد، ایران را به قصد هندوستان ترک کرد و از سعید راد جدا شد و پس از مدتی راهی آمریکا شد.

بیوگرافی نوش آفرین

نوش آفرین خواننده و سعید راد

زندگینامه نوش آفرین بازیگر و خواننده قدیمی

سعید راد در سال 1354 در 28 سالگی با نوش‌آفرین که همکار وی بود ازدواج کرد.

نوش‌آفرین یکی از بازیگران و خواننده‌های مشهور آن دوران بود. این زوج پس از 17 سال زندگی مشترک از یکدیگر جدا شدند و نوش‌آفرین ایران را به مقصد هندوستان ترک کرد. وی دلیل جدایی خود را از سعید راد سخت‌گیری و حسادت زیاد وی می‌دانست.


سعید راد | بیوگرافی سعید راد و همسر سابقش نوش آفرین + عکس و فیلمها


اینستاگرام نوش آفرین

اینستاگرام نوش آفرین

پیج اینستاگرام نوش آفرین nooshafarin به آدرس زیر فعال است.

https://www.instagram.com/nooshafarin.a/

نوش آفرین

فیلم های نوش آفرین

قصه ماهان (1352)
فرزند شمشیر (1352)
روسیاه (1352)
دشمن (1352)
ماشین مشتی ممدلی (1353)
سازش (1353)
پری خوشگله (1353)
الکی خوش (1353)
آب توبه (1353)
فرار از حجله (1354)
قاصدک (1355)
پاداش یک مرد (1355)
سکوت بزرگ (1356)
خاکستری (1356)

نوش آفرین برهنه

آلبوم های نوش آفرین

فریاد
خاطره‌ها 1و2و3
دختر شاه پریون (1372)
اکسیژن (1374)
نازنین عاشق (1376)
سبزه به ناز می‌آید (1378)
ندای نیاکان (1379)
هفت دریا (1380)
شب تو شب من (1382)
عطش (شهریور 1385)
کوچه رنگی (1387)
آلبومی به زبان هندی که تا امروز منتشر نشده‌است.

تک آهنگ ها نوش آفرین

رؤیا» (1393)
«با تو» (1396)
«تقاص» (1394)
«زنگ در (ورژن پیانو)» (1395)
«فقط تو رو می‌خوام» (1395)

عکس جدید نوش آفرین خواننده

عکس جدید نوش آفرین خواننده

عکس جدید نوش آفرین خواننده

عکس جدید نوش آفرین خواننده

عکس جدید نوش آفرین خواننده

فیلم قصه ماهان نوش آفرین

جواد طاهری
نویسنده
علی رضایی
تهیه‌کننده
حسن شریفی مهر
بازیگرهاکامی کسروی, یداله شیراندامی, امراله صابری شیروانی, نوش آفرین, حکیمه ایمانقزی,گیتی فروهر, سامی تحصنی, وحیده, محمدعلی کشاورز, جواد طاهری

خلاصه‌‌‌‌‌فیلم قصه ماهان

بین خانواده ی طاهر (کامیاب کسروی) و خانواده ی زمان (یدالله شیراندامی) از دیرباز درگیری بوده است. طاهر به منظر (نوش آفرین)، خواهر زمان، علاقه دارد.

پدر طاهر به مادر زمان علاقه داشته و درگیری بین دو خانواده از همین جا شروع شده است. زمان و خواهرش با عقیل (امرالله صابری) و مادرش (ملیحه نصیری) زندگی می کنند. عقیل هم دلباخته ی منظر است.

طاهر از مرشد (محمدعلی کشاورز)، که متولی خانقاه است، تأسی می جوید. طاهر و منظر به هم قول می دهند که اگر یکی شان زودتر از دنیا رفت دیگری هم خود را از پا درآورد. زمان و عقیل از رابطه ی طاهر با منظر مطلع می شوند، و روزی که طاهر با منظر در عمارت کلاه فرنگی قرار دارد عقیل به آنجا می رود تا از منظر به عنف هتک حرمت کند؛ اما منظر موقع فرار از ارتفاع سقوط می کند و کشته می شود.

زمان معتقد است که طاهر منظر را کشته است و طاهر که خیال می کند منظر را زمان کشته است با او درگیر می شود؛ اما از خود دفاع نمی کند تا زمان او را در حیاط عمارت کلاه فرنگی از پا درآورد. مرشد به طاهر کمک می کند تا به پشتبام عمارت برود. او، بنا به وعده ای که به منظر داده، خود را از بام به زیر می اندازد.

نوش آفرین

نوش آفرین

عکس های نوش آفرین

عکس های نوش آفرین

اینستاگرام نوش آفرین

اینستاگرام نوش آفرین

عکس های جدید نوش آفرین

عکس های جدید نوش آفرین

نوش آفرین جدید

نوش آفرین جدید

تصاویر نوش آفرین خواننده و بازیگر قدیمی

تصاویر نوش آفرین خواننده و بازیگر قدیمی

نوش آفرین کیست

نوش آفرین کیست

3.7/5 - (17 امتیاز)