زندگی نامه سعید چنگیزیان و همسرش + اینستاگرام

سعید چنگیزیان بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر می باشد که فعالیت بازیگری خود را در به صورت حرفه ای در سال 1382 با بازی در فیلم سینمایی “خداحافظ رفیق” آغاز نموده است.

بیوگرافی سعید چنگیزیان

بیوگرافی سعید چنگیزیان

 • نام : سعید
 • نام خانوادگی : چنگیزیان
 • متولد : 22 آذر 1356
 • محل تولد : سمنان
 • تحصیلات : کارشناسی کارگردانی تئاتر
 • وضعیت تاهل : متاهل
 • همسر : الهام کردا
 • سال های فعالیت : 1382 تاکنون

سعید چنگیزیان متولد  22 آذرماه 1356 در شهر زیبای سمنان می باشد.

به گفته خودش علاقه بسیاری به هنر علی الخصوص نقاشی داشت به همین دلیل در هنرستان، گرافیک خواند و بعد از شرکت در کنکور در دو رشته نقاشی و تئاتر قبول گردید اما در نهایت رشته تئاتر را برگزید و توانست لیسانس خود را در این رشته کسب کند. ایشان قبل از ورود به دانشگاه هیچ تجربه بازیگری در تئاتر را نداشت و در دانشگاه بود که با آشنایی با دوستانی همانند حسن معجونی، محمد عاقبتی، سهیلا گلستانی توانست تجاربی را در مورد اجرای تئاتر فرا گیرد. به گفته وی، بازیگری را مدیون دوستانی است که در دانشگاه با آنها تمرین تئاتر انجام میداده است.

وی با پشتکار زیاد توانست در دانشگاه، در سال 1376 در اولین جشنواره دانشجویی بازیگری، مقام اول را به خاطر بازی در نمایش برزخ نوشته ویلیام باتلر ییتس که به کارگردانی محمد عاقبتی تهیه و اجرا شده بود، به دست بیاورد.

شروع فعالیت بازیگری

آقای چنگیزیان بعد از تمرین و اجرای نمایش در دانشگاه، در سال 1377 با بازی در نمایش “عروس خون” به صورن حرفه ای بازیگری خود در تئاتر و نمایش را آغاز کرد.

شروع فعالیت در سینما

او فعالیت خود در عرصه بازیگری در سینما را در سال 1382 با ایفای نقش در اپیزود اول فیلم سینمایی “خداحافظ رفیق” به کارگردانی بهزاد بهزادپور آغاز کرد. وی بعد از اولین تجربه سینمایی خود به مدت 7 سال از عرصه بازیگری در سینما به دور بود و در سال 1389 با ایفای نقش در فیلم سینمایی “دختر شاه پریون” به کارگردانی کامران قدکچیان به عرصه بازیگری در سینما برگشت.

از دیگر فعالیت های سینمایی او می توان به بازی در فیلم های سینمایی “پذیرایی ساده” به کارگردانی مانی حقیقی در سال 1390، “آسمان زرد کم عمق” به کارگردانی بهرام توکلی در سال 1391، “خشم و هیاهو” به کارگردانی هومن سیدی در سال 1394، “گرگ بازی” به کارگردانی عباس نظام دوست در سال 1396، “چهار راه استانبول” به کارگردانی مصطفی کیایی در سال 1396 و … اشاره کرد.

شروع فعالیت در تلویزیون

این هنرپیشه اولین تجربه خود در تلویزیون را در سال 1389 با بازی در سریال “توطئه فامیلی” به کارگردانی رامبد جوان به دست آورد. او در سال 1394 در دومین تجربه تلویزیونی خود در سریال تلویزیونی “گاهی به پشت سر نگاه کن” به کارگردانی مازیار میری به شهرت بیشتری رسید و چهره شد. از دیگر فعالیت های او در تلویزیون ایفای نقش در مجموعه تلویزیونی “برادر جان” به کارگردانی محمدرضا آهنج در سال 1397 بوده است.

سعید چنگیزیان در حال سیگار کشیدن

تحصیلات دانشگاهی

آقای چنگیزیان دیپلم خود را از هنرستان امیر کبیر سمنان در رشته گرافیک گرفته است و فارغ التحصیل کارشناسی رشته کارگردانی تئاتر از دانشگاه سینما تئاتر می باشد.

ازدواج و همسر

سعید چنگیزیان ازدواج کرده است و متاهل می باشد. وی در سال 1379 یعنی زمانی که 23 سال داشت با الهام کردا هنرپیشه سینما و تلویزیون که ایشان نیز 23 سال سن داشت نامزد کردند و بعد از مدتی زندگی مشترک خود را آغاز نمودند. این زوج هنری با خواست خودشان تاکنون فرزندی نداشته اند.

همسرش الهام کردا در مورد آشنایی خود با وی این گونه توضیح داده است که :

“من و سعید در یک دانشگاه رشته تئاتر خواندیم و چون هم دانشگاهی بودیم سال 79 با هم به شکل کاری آشنا شدیم، این ارتباط در نهایت سال 81 به ازدواج ختم شد.”

سعید چنگیزیان و همسرش الهام کردا

فیلم های سینمایی

سریال و مجموعه های تلویزیونی

نمایش و تئاتر

 • بی تابستان (1397)
 • اوليور توئيست (1396)
 • پرتقال های کال (1396)
 • عروس خون (1397)
 • نمایش شایعات (1392)

شبکه نمایش خانگی

اینستاگرام سعید چنگیزیان

آقای چنگیزیان صفحه ای در اینستاگرام دارد و از طریق این صفحه با طرفداران خود در ارتباط است.

صفحه وی از طریق آدرس زیر در دسترس می باشد :

www.instagram.com/saeid.changizianfooladi

تصاویر و عکس های شخصی

سعید چنگیزیان با کلاه

سعید چنگیزیان در سریال برادر جان

سعید چنگیزیان

سعید چنگیزیان در حال نمایش بی تابستان

تصویر سعید چنگیزیان

سعید چنگیزیان و همسرش در ماشین

سعید چنگیزیان و همسرش در کافه

سعید چنگیزیان و مادر و برادرش

سعید چنگیزیا و احمد مهرانفر

سعید چنگیزیان در نمایش پرتقال های کال

3.3/5 - (3 امتیاز)