فوت صفرعلی اصغرزاده پیشکوست انیمیشن سازی

متاسفانه امروز یکی از بزرگان و پیشکسوتان هنر انیمیشین سازی کشورمان، صفرعلی اصغرزاده دار فانی را وداع گفت. درگذشت صفرعلی اصغرزاده خبر تاسف باری برای علاقمندان و دست اندرکاران این صنعت می باشد.

درگذشت صفرعلی اصغرزاده

صفرعلی اصغرزاده از پیشکسوتان صنعت انیمیشن سازی ایران امروز 23 مهرماه سال 1398 درگذشت.او در سن ۷۹ سالگی و بر اثر بیماری قلبی در تهران درگذشت و پیکر او صبح روز ۲۴ مهر در قطعه هنرمندان بهشت‌زهرا تهران به خاک سپرده می‌شود.وی که متولد سال 1319 در کاشان بود توانست پس از پایان دوران دبیرستان وارد دانشگاه شود و در رشته هنر مدرک درجه یک هنری را کسب کند. این استاد به تمام معنا سازنده فیلم‌های انیمیشن با تکنیک نقوش برجسته همچون اصحاب فیل، کشتی نوح و حضرت ابراهیم، و برنده جوایز متعدد از جشنواره‌های داخلی و خارجی بود. ضمنا از سال 1359 و پس از انقلاب اسلامی با کانون همکاری داشته است.

اصغرزاده از جمله کارگردان‌هایی بود که علاوه بر ساخت فیلم‌های خمیری و سفالی عروسکی و دو بعدی مانند «کوزه‌گر»، «بچه‌ها با هم»، «همنشین»، «بهار دوستی»، «چکاوک و چمنزار» و «کلاغه کجاست روی درخت» سروده افسانه شعبان‌نژاد، داستان‌های تاریخی مذهبی را نیز با قالب‌ها و تکنیک‌های مختلف و با یک سبک روایی ویژه برای کودکان و نوجوانان روایت کرد که از جمله آن‌ها باید به فیلم‌های کشتی نوح واصحاب فیل از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فیلم بلند انیمیشن ابراهیم خلیل(ع) و یونس در شکم ماهی از دیگر آثار این هنرمند شاخص سینمای انیمیشن اشاره کرد

پورتال دی دی فیلم درگذشت این هنرمند عزیز را تسلیت عرض میکند

5/5 - (1 امتیاز)