جانی اینفانتینو رئیس فیفا | بیوگرافی جانی اینفانتینو + عکس های جانی اینفانتینو

بیوگرافی جانی اینفانتینو رئیس فیفا ، جانی اینفانتینو متولد 23 مارس 1970، یک مدیر باسابقه سوئیسی است.

جانی اینفانتینو ، بیوگرافی جانی اینفانتینو

بیوگرافی جانی اینفانتینو

جانی اینفانتینو متولد 23 مارس 1970، یک مدیر باسابقه سوئیسی است که اصالتی ایتالیایی-سوئیسی دارد.

وی که در رشته حقوق در دانشگاه فریبورگ سوئیس فارغ‌التحصیل شده، سابقه دبیر کل مرکز بین‌المللی مطالعات ورزشی (CIES) در دانشگاه نوشاتل و دبیر کل یوفا را دارد و اکنون به عنوان رئیس فیفا در جامعه فوتبال فعالیت می‌کند.

نام اینفانتینو با حضور وی در یوفا (از سال 2000) همگانی شد.
پیش از انتصاب به عنوان رئیس فیفا، بیشتر وی را به دلیل حضور در قرعه‌کشی‌های جشنواره‌های فوتبالی می‌شناختیم اما به‌مرور و با ترقی در سلسله قدرت یوفا، توانست توان خود در مذاکره را به اثبات رساند.
جانی اینفانتینو ، بیوگرافی جانی اینفانتینو

زندگی‌نامه جانی اینفانتینو

اعتماد و حمایت یوفا از اینفانتینو باعث شد تا وی باوجود شناختگی کمتر، بر رقیب خود یعنی شیخ سلمان غلبه کند.

باوجود شعارهای عجیبی مانند افزایش تیم‌های حاضر در جام جهانی، وعده بودجه 5 میلیون دلاری در کنار هزینه‌های هنگفت سفرهای انتخاباتی موجب شد تا یک سوئیسی دیگر به‌جای بلاستر، هدایت فیفا را به دست آورد.
جانی اینفانتینو متولد شهر بریگ از توابع سوئیس است که تنها 3 دقیقه با محل تولد بلاستر فاصله دارد.

برخی او را هوادار باشگاه اینترمیلان می‌دانند. وی که از یک خانواده چندملیتی می‌آید؛ همسری لبنانی با چهار فرزند دارد که این تعدد ملیت‌ها باعث شده تا او بر زبان‌های ایتالیایی، آلمانی و فرانسوی مسلط باشد و زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی و عربی را به‌خوبی بداند.

در برهه‌ای پس از انتخاب به عنوان رئیس جدید فیفا، او در جریان مستندات فساد مالی پاناما متهم شد اما درنهایت توانست خود را از این قضیه مبری کند.
«یا قایم می‌شوی و یا می‌ایستی و آنچه برای فوتبال و فیفا صحیح است را انجام می‌دهی. اکنون فیفا بیش از همیشه به فوتبال نیاز دارد»

جانی اینفانتینو ، بیوگرافی جانی اینفانتینو

جانی اینفانتینو کیست

جانی اینفانتینو با اصالت ایتالیایی-سوئیسی در اسفند 94 به جای سپ بلاستر به عنوان رئیس جدید فیفا انتخاب شد.

وی با ایده‌ افزایش تیم‌های جام‌جهانی به 40 عدد موردتوجه قرار گرفت. در ادامه با رئیس جدید فیفا و برنامه‌های وی آشنا خواهیم شد.

جانی اینفانتینو ، بیوگرافی جانی اینفانتینو

جانی اینفانتینو، رئیس جدید فیفا کیست؟

جانی اینفانتینو، رئیس جدید فیفا که سابقاً دبیر کلی یوفا را نیز بر عهده داشته باخبر سفر وی به ایران برای دیدار با مقامات فدراسیون فوتبال کشور، برسر زبان‌ها افتاده است. مرد شماره یک دنیای فوتبال اصالتی ایتالیایی-سوئیسی دارد و با 47 سال سن، مدتی است که به جای سپ بلاتر 81 ساله بر سر کار آمده است.

مدیریت جدید فیفا در حالی که در دوره‌های قبل کلیدواژه‌های فساد‌ مالی یا اخلاقی بسیار به گوش خبرنگاران و فوتبال دوستان رسیده، بحث‌برانگیز است اما جناب اینفانتینو گویا برنامه‌های بسیاری برای این تشکل دارد.

جانی اینفانتینو ، بیوگرافی جانی اینفانتینو

انتخاب اینفانتینو به عنوان رئیس جدید فیفا

جانی اینفانتینو رئيس جدید فیفا توانست این منصب را پس از پیروزی بر شیخ سلمان با 27 رأی بیشتر نسبت به وی و به‌جای سپ پلاستر (رئیس پیشین فیفا) در اسفند 94 به دست آورد.

بسیاری برد ایشان را متأثر از حمایت یوفا می‌دانند. بلاستر پس از انتخاب اینفانتینو، از وی حمایت کرده و او را به عنوان گزینه مناسبی برای مدیریت فدراسیون بین‌المللی فوتبال دانسته است. با این انتصاب، ریاست فیفا همچنان در دست یک سوئیسی دیگر قرار می‌گیرد.

جانی اینفانتینو ، بیوگرافی جانی اینفانتینو

برنامه‌ها و ایده‌های رئیس جدید فیفا

شاید برجسته‌ترین نگرش اینفانتینو در افزایش تعداد تیم‌های ملی جام جهانی از 32 به 40 عدد باشد که از نظر ایشان، این افزایش ظرفیت می‌تواند در پوشش هر چه بهتر پدیده‌ها و کشورها از هر 5 قاره عمل کند.

درنهایت، فیفا فراتر از تصور رفتار کرد و نه 40 بلکه 48 را عدد مناسبی برای تعداد‌ ملیت‌های حاضر در جام جهانی دانست. اینفانتینو همواره از افزایش سطح استفاده از فنّاوری در فوتبال حمایت کرده است به طوری که هرباره خبرهای بیشتری در مورداستفاده از ویدئو چک در مسابقات فوتبالی به گوش می‌رسد.

اقدامات انسانی و فرهنگی رئیس فیفا پیش از ریاست بر این سمت مورد تحسین همگان قرار گرفت.

وی تلاش‌های بسیاری در زمینه کاهش نگرانی‌ها بر مسائل فساد مالی در فیفا انجام داده و توانسته با علنی کردن درآمد مدیران، شفافیت بیشتری در روند کار فیفا ایجاد کند. دوری از تمایلات سیاسی و تأثیر آن بر تصمیمات فیفا از شعارهای مثبت ایشان بوده است.

بااین‌حال، آقای اینفانتینو تاکنون برای همکاری سازنده بیشتر با کشورها، دیدارهای متعددی با سیاسیون از جمله ولادیمیر پوتین (رئیس‌جمهوری فدرال روسیه) داشته است. مسئله نژادپرستی و اولویت‌دهی به برخی کشورها نیز موردتوجه رئیس فیفا قرارگرفته و در اظهارنظر اخیری، نسبت به مهار این معضل قول داده‌شده است. با توجه به نزدیکی موعد بازی‌های جام‌جهانی، این فستیوال می‌تواند تأثیر حائز اهمیتی بر تداوم ریاست و رضایت عمومی از آقای اینفانتینو بگذارد.

جانی اینفانتینو ، بیوگرافی جانی اینفانتینو

 سفر رئیس فیفا به ایران

به دعوت فدراسیون فوتبال ایران، جانی اینفانتینو قرار است در تاریخ چهارشنبه، 9/اسفند/1396 به ایران سفرکرده و با مقامات فوتبالی و دولتی کشور دیداری داشته باشد. این سفر قطعاً نقطه عطفی در روابط فیفا و فدراسیون فوتبال خواهد بود.

وی پیش از این نیز تجربه سفر به ایران را داشته است اما این بار به عنوان رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال در ایران حضور خواهد داشت.

با وجود مشکلات به وجود آمده در جریان تقابل ایران، AFC و عربستان سعودی، گمان می‌رود تا محور گفتگو مقامات ایرانی با رئیس فیفا بر سر این مسئله باشد.

جناب اینفانتینو به همراه شش همراه دیگر، ملاقات با رئیس‌جمهوری کشور و مشاهده بازی شهرآورد استقلال و پرسپولیس را در برنامه دارد. مارکو فان باستن، رئیس کمیته آموزش فیفا و از ستاره‌های فوتبال هلند، وی را همراهی می‌کند.

همچنین در سبز پندار بخوانید:

کتک زدن امیر حسام شجاعی توسط علی دایی قبل از بازی سپیدرود + عکس

فیلم مناظره جنجالی علی کریمی و ساکت دبیرکل فدراسیون فوتبال در برنامه نود + تصاویر

5/5 - (1 امتیاز)