ماجرای ماشین مزدا 121 میلیون تومانی پسر مرتضی حاجی چیست؟ + جزئیات + سند

ماجرای ماشین پسر مرتضی حاجی ، عضو شورای شهر تهران گفت: چنانچه خریداری خودروی 121 میلیونی از سوی مدیر عامل موسسه همشهری محرز شود، ما برخورد خواهیم کرد.

ماجرای ماشین پسر مرتضی حاجی

ماجرای ماشین پسر مرتضی حاجی

عضو شورای شهر تهران گفت: چنانچه خریداری خودروی 121 میلیونی از سوی مدیر عامل موسسه همشهری محرز شود، ما برخورد خواهیم کرد.

 اخیراً محمدعلی نجفی‌ شهردار تهران طی‌ گزارشی‌ دغدغه‌مندانه‌ اعلام کرد شهرداری تهران‌ 52 هزار و 100 میلیارد تومان‌ بدهی دارد‌ و از سوی دیگر‌ سمیع‌الله مکارم معاون مالی و اقتصادی نجفی هم اعلام کرد تا قبل از سال 97 بدهی‌های کمتر از 50 میلیون تومان پرداخت خواهد شد‌.

آمادگی شورا برای برکناری حاجی در صورت تائید خرید خودروی 121 میلیونی

میزان عقب‌ماندگی بدهی‌های شهرداری مسئله‌ای است که تا حدودی از اصل بدهی‌ها مهمتر‌ است‌. دیرکرد‌ شهرداری در پرداخت بدهی‌هایش از این حیث‌ دارای اهمیت است‌ که هر از گاهی‌ شاهدیم بسیاری از پیمانکاران‌ و طلبکاران‌ شهرداری در مقابل‌ ساختمان آن تجمع می‌کنند و یا هر از گاهی خبری از فروش منزل یکی از طلبکاران‌ برای پرداخت بدهی‌هایش می‌شنویم‌.

در این شرایط که شهرداری نمی‌تواند بدهی‌ همه طلبکاران را پرداخت کند، صرفه‌جویی و اجتناب‌ از هزینه‌های غیرضروری‌ مانند خرید خودروهای گران‌ قیمت خارجی و یا بی ضابطه‌گی‌ و فامیل‌بازی در استخدام افراد امری بدیهی‌ است که مورد انتظار افکار عمومی و به ویژه‌ شهروندان تهرانی از تشکیلات‌ شهرداری است. روز گذشته سندی در خصوص خرید خودروی مزدای 121 میلیون تومانی توسط‌ مدیرعامل‌ مؤسسه همشهری که وابسته به شهرداری تهران است، منتشر شد که خود به تنهایی حاکی از فقدان رویکرد‌ صرفه‌جویی و کاهش‌ هزینه‌های اضافی‌ در این مؤسسه‌ دارند.

ماجرای ماشین پسر مرتضی حاجی

ماجرای ماشین مزدا 121 میلیون تومانی پسر مرتضی حاجی چیست؟

گفتنی است روز گذشته اعضای شورای شهر بدون توجه به وضعیت‌ کنونی مؤسسه همشهری طرح را تصویب کردند که بر اساس آن می‌توانند از عملکرد مالی مؤسسه همشهری فقط طی سال‌های 84 تا 96 که مربوط‌ به مدیریت‌ قبلی بوده، تحقیق و تفحص‌ کنند.

آمادگی شورا برای برکناری حاجی در صورت تائید خرید خودروی 121 میلیونی

مرتضی حاجی مدیر عامل موسسه همشهری

ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این سئوال که آیا طبق آنچه در مصوبه‌ دیروز آمده تحقیق و تفحص از مؤسسه‌ همشهری‌ مختص‌ به حد فاصل‌ سال‌های 84 تا 96 است یا به سال‌های بعد از آن هم مربوط می‌شود؟، گفت: منظور از تحقیق و تفحص‌ در این سال‌ها به این معنا نیست که ما برای سال‌های بعد یا سال جاری وظیفه‌ نظارتی خود را انجام ندهیم‌.

ماجرای ماشین پسر مرتضی حاجی

ماجرای ماشین مزدا 121 میلیون تومانی پسر مرتضی حاجی چیست؟

عضو شورای شهر تهران با اشاره به مصوبه دیروز شورای شهر در خصوص تحقیق و تفحص از مؤسسه همشهری گفت: این کار می‌تواند هشداری برای همه زیرمجموعه‌های شهرداری باشد که شفافیت و پاک‌دستی که شعار شورای پنجم است را همواره مورد توجه قرار دهند.

وی با اشاره به سند منتشر شده در خصوص خرید خودروی مزدای 121 میلیون تومانی و استخدام پسرش‌ از سوی مرتضی حاجی در مؤسسه همشهری گفت: در مورد خرید اموال و استخدام افراد در این مؤسسه هنوز کشف صحت و سقم‌ آن صورت نگرفته و در حال بررسی هستیم و پس از آن که جزئیات مسئله روشن شد، آن را با مردم در میان خواهیم گذاشت.

خداکرمی‌ با بیان اینکه مؤسسات‌ و سازمان‌ها همواره خریدهایی را انجام می‌دهند، تأکید کرد: خرید‌های غیرضروری و تشریفاتی هیچ‌گاه از دیدبانی‌ شورا خارج نخواهد بود و ما وظیفه‌ نظارتی خود را به درستی انجام می‌دهیم.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به شرایط فعلی بدهکاری‌های شهرداری تأکید کرد: چنانچه بعد از بررسی‌ها محرز‌ شود‌ که چنین کاری انجام شده است، ما برخورد خواهیم کرد و قطعاً فقط به تذکر بسنده‌ نخواهیم کرد و به تناسب‌ شرایط، اقدام مناسب خواهیم کرد و حتی تقاضای شورای شهر برای برکناری فرد خاطی‌ هم ممکن خواهد بود.

خداکرمی‌ با تأکید بر اینکه تمام تلاشش وی این است که تمام گلوگاه‌های فساد و به ویژه مفاسد اقتصادی بسته شود، تصریح کرد: در شرایطی‌ که ما خودروی داخلی داریم نفس این کار قابل توجیه‌ نیست، مگر اینکه شرایط خاصی باشد و خریدار توضیحی‌ داشته باشد، اما هنوز صحت این موضوع مشخص نشده است.

همچنین در سبز پندار بخوانید:

حمیدرضا کشانی | حمیدرضا کشانی درگذشت + علت مرگ حمیدرضا کشانی

فیلم خودسوزی مرد کرجی وقتی که شهرداری قصد پلمپ مغازه اش را داشت

از امتیاز شما متشکریم!