زندگی نامه ماندانا سوری و همسرش + اینستاگرام

ماندانا سوری بازیگر تئاتر و تلویزیون می باشد که فعالیت حرفه ای خود در عرصه بازیگری را در سال 1383 با حضور در صحنه تئاتر آغاز نموده است.

بیوگرافی ماندانا سوری

بیوگرافی ماندانا سوری

 • نام : ماندانا
 • نام خانوادگی : سوری
 • تاریخ تولد : 6 شهریور 1364
 • محل تولد : تهران
 • تحصیلات : کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی
 • وضعیت تاهل : مجرد
 • سال های فعالیت : 1388 تاکنون

خانم سوری متولد 6 شهریور ماه 1364 در تهران می باشد.

شروع فعالیت بازیگری

کلاس های بازیگری

این بازیگر در سال 1383 و قبل از حضور در تئاتر در کلاس های بازیگری حمید سمندریان شرکت کرد و تحلیل شخصیت بازیگری را زیر نظر او گذراند. او همچنین فن و بیان را زیر نظر میکائیل شهرستانی آموخته است.

شروع فعالیت بازیگری با تئاتر

او بعد از حضور در دوره های بازیگری در صحنه تئاتر حاضر شد. وی فعالیت خود در تئاتر را در سال 1383 به صورت حرفه ای آغاز کرد و تا سال 1387 به صورت حرفه ای در تئاتر به ایفای نقش پرداخت و ثمره این حضور چهار ساله در تئاتر دو جایزه اول بازیگری بود.

شروع فعالیت در تلویزیون

ماندانا سوری بعد از بازی در تئاتر به واسطه همین حضور درخشانش در صحنه تئاتر برای بازی در مجموعه تلویزیونی “مرد دو هزار چهره” به کارگردانی مهران مدیری که از شبکه سوم سیما پخش شد انتخاب شد و برای اولین بار در مقابل دوربین حضور پیدا کرد.

این هنرپیشه بعد از اولین تجربه تلویزیونی خود در سال 1389 در مجموعه نمایش خانگی “قهوه تلخ” باز هم به کارگردانی مهران مدیری حضور پیدا کرد و با بازی درخشانش در نقش قیصر السلطنه همسر بابا اتی به شهرت رسید و چهره شد.

از دیگر فعالیت های وی در عرصه بازیگری در تلویزیون که همگی به کارگردانی مهران مدیری بوده است می توان به ایفای نقش در مجموعه های تلویزیونی “ویلای من” در سال 1392، “عطسه” در سال 1394 و “در حاشیه” در سال 1394 اشاره کرد.

همچنین خانم سوری در سال 1392 در مجموعه نمایش خانگی “شوخی کردم” به کارگردانی مهران مدیری حضور پیدا کرده است و به ایفای نقش پرداخته است.

ماندانا سوری

تحصیلات دانشگاهی

خانم سوری فارغ التحصیل کارشناسی رشته مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه علمی و کاربردی تهران می باشد.

ازدواج و همسر

وی قبلا ازدواج کرده است ولی اکنون مجرد می باشد. وی در سال 1397 ازدواج کرد ولی این زندکی مشترک دوام چندانی نداشت و به طلاق ختم شد. حاصل این ازدواج فرزندی بود که به خاطر بیماری اش در دوران حاملگی سقط شد.

در سالیان گذشته شایعه شده بود که وی با رامبد جوان ازدواج کرده است ولی بعد از مدتی مشخص شد این شایعه فقط یک تشابه اسمی بوده است و کسی که رامبد جوان با او ازدواج کرده ماندانا روحی بوده است که به خاطر تشابه اسمش با ماندانا سوری این اشتباه و شایعه را به وجود آورد.

همچنین مدتی نیز شایعه ازدواج وی با رضا یزدانی خواننده مشهور نیز منتشر شد که صحت نداشت و بعد از مدتی تکذیب شد.

ماندانا سوری و گربه اش حنا

فعالیت های مازاد بر بازیگری

تدریس بازیگری

خانم سوری علاوه بر بازیگری در تئاتر و تلویزیون به تدریس بازیگری نیز پرداخته است و چندین ورکشاپ بازیگری به شرط بازی را برگزار کرده است.

خوانندگی

او در عرصه موسیقی نیز فعالیت هایی داشته است.

حامی حیوانات

این هنرپیشه از حامیان حیوانات به خصوص گربه ها می باشد که در جمع آوری گربه های بی سرپناه و درمان آن ها تلاش و فعالیت های گسترده ای داشته است.

خانم سوری گربه ای به نام حنا نیز داشت که وابستگی شدیدی به این گربه داشت که در سال 1396 در اثر سقوط از ساختمان بر روی یک ماشین تلف شد. جالب است بدانید صاحب ماشین به خاطر سقوط گربه بر روی ماشین و آسیب دیدن ماشینش 7 میلیون تومان جریمه از خانم سوری گرفت.

نقش مهران مدیری در زندگی ماندانا سوری

همه فعالیت های تلویزیونی این هنرپیشه در مجموعه هایی بوده است که کارگردانی اش بر عهده مهران مدیری بوده است و به نحوی او حضور و فعالیت خود در تلویزیون را مدیون مهران مدیری است.

همچنین به گفته خود خانم سوری در زمان حضورش در سریال “قهوه تلخ” هزینه آمپول هایش که هفته ای پونصد هزار تومان بوده است را مهران مدیری پرداخت می کرده است.

ماندانا سوری و مهران مدیری

بیماری ماندانا سوری

خانم سوری در سال 1388 و هفته های اول بازی در سریال “قهوه تلخ” به بیماری ام اس مبتلا شده است و سال هاست که با این بیماری دست و پنجه نرم می کند.

او در مورد بیماریش در یکی از پست های اینستاگرامیش نوشت :

“یک روزی از روزهای پاییز سال ٨٨ مهمونه ناخونده ای برام رسید اول از دیدنه ش شکه شدم و به شدت ناراحت ولی از اونجایی ما آدمها به همه چیز عادت می کنیم کم کم دیگه باهاش دوست شدم البته تو یک چهار چوب خاص و یک جورایی باهاش خووگرفتم….

الان ٩ ساله که این مهمون ناخونده با من لحظه به لحظه همگام و همراهه….نه اون خیلی سربه سره من می گذاره و نه من خیلی بهش گیر میدم … الان یکم باهم بحثمون شده که اینم شده نتیجه ش…. اما خوشحالم چون از وقتی اومد خیلی باعث شد آدم عاقل تر و عمیق تری بشم، فرق خوب و بد رو از هم تشخیص بدم و از اتفاق خوب لذت بیشتری ببرم و ازکنار مسائل بی اهمیت ساده بگذرم و از همه مهمتر خودم رو عاشقانه دوست بدارم… پس باز هم شکر میکنم چون از مبتلا شدن بهش ، حقیقتاً به این موضوع ایمان آوردم از هر اتفاق ناخوشایندی هم می شود نتیجه ی خوشایند گرفت و ازش لذت برد پ.ن. و جالبتر اینکه اسم این مهمان ناخوانده قدیمی با اول حرف اسم من و با اول حرف فامیلیم یکیه…. البته به لاتین.”

پوریا ذوالفقاری در مورد بیماری خانم سوری

پوریا ذوالفقاری منتقد سینما نیز با توجه به وضعیت تلخ و سخت این روزهای ماندانا سوری نوشته است که :

” ماندانا سوری احتمالا برای بسیاری یادآور سریال های قهوه تلخ و ویلای من و آیتم های طنز است ولی برای ورودی های سالهای هشتاد و چهار تا هشتاد و شش آموزشگاه سمندریان، او همکلاسی پر شر و شور و پر انرژی و انگیزه است که از همان زمان هم روی آثار مدیری تعصب داشت و با استادانی که طعنه و متلکی نثار طنزهای تلویزیونی می کردند، جدل می کرد.

ماندانا با سریال های طنز به شهرت رسید ولی درست زمانی که پیشنهادها به سمتش سرازیر شد و دقیقا در بزنگاهی که هر بازیگر سالها برای رسیدن آن تلاش می کند، فهمید که به ام اس مبتلا شده. در فضای پچپچه ای سینمای ایران این خبر خیلی زود دهان به دهان و دفتر به دفتر پیچید و نام ماندانا سوری از گزینه های ایفای نقش ها کنار گذاشته شد.

ماندانا ماند و ام اس و فشار فزاینده مالی. همکلاس سابق من و بازیگری که زمانی خنده به لب های مان آورد، حالا دارد توان حرکت را از دست می دهد و تهیه داروهای ام اس برایش روز به روز دشوارتر می شود. این را اینجا می نویسم که در روزهای بعد اگر خدای نکرده خبرهای بدتری رسید، کسی با ادعای بی خبری از وخامت حال او وجدان معذبش را آرام نکند. برای کمک به ماندانا سوری همین حالا هم دیر است.”

کمک به خانم سوری

این هنرپیشه در سال 1397 از هزینه دو میلیون تومانی در هفته برای تهیه آمپول آونکس برای بیماری ام اس خبر داد که از آن زمان وضع بدتر هم شده است. او سال ها با بازی های درخشانش خنده بر لبان بینندگان تلویزیون آورده است و اکنون به خاطر وضعیت جسمانیش که در حال وخیم تر شدن است نیاز به کمک دارد.

در گفت و گویی که خانم سوری با تی وی پلاس داشته است شماره کارتی را منتشر کرده است که در صورت تمایل می توانید کمک مالی خود را به شماره کارت شخصی خود ایشان واریز نمایید.

 • شماره کارت :  5022291074870120
 • به نام : ماندانا سوری

سلفی ماندانا سوری

سریال و مجموعه های تلویزیونی

 • سریال مرد دو هزار چهره (1388)
 • سریال ویلای من (1392)
 • سریال عطسه (1394)
 • سریال در حاشیه (1394)

شبکه نمایش خانگی

نمایش و تئاتر

 • نمایش شام آخر

اینستاگرام ماندانا سوری

خانم سوری صفحه ای در اینستاگرام دارد و از طریق این صفحه با طرفداران خود در ارتباط است.

صفحه وی از طریق ادرس زیر در دسترس می باشد :

www.instagram.com/mandanasourii

تصاویر و عکس های شخصی ماندانا سوری

ماندانا سوری در کودکی

ماندانا سوری و خواهرش

ماندانا سوری و پدرش

ماندانا سوری و پدرش

ماندانا سوری در نمایش شام آخر

ماندانا سوری در حال گریم برای قهوه تلخ

خانم سوری در حال گریم برای قهوه تلخ

ماندانا سوری و بهنوش بختیاری

ماندانا سوری در سریال قهوه تلخ

سکانسی از سریال قهوه تلخ

ماندانا سوری و دیگر بازیگران

5/5 - (2 امتیاز)