زندگی نامه صبا کمالی و همسرش + اینستاگرام

صبا کمالی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر می باشد که فعالیت هنری خود در عرصه بازیگری را در سال 1376 با تئاتر آغاز کرده است.

بیوگرافی صبا کمالی

بیوگرافی صبا کمالی

 • نام : صبا
 • نام خانوادگی : کمالی
 • تاریخ تولد : 25 آبان 1355
 • محل تولد : ساری
 • تحصیلات : کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی، کارشناسی رشته نمایش
 • وضعیت تاهل : مجرد
 • سال های فعالیت : 1376 تاکنون

خانم کمالی متولد 25 آبان ماه 1355 در ساری می باشد.

شروع فعالیت بازیگری

خانم کمالی را باید بیشتر بازیگر تلویزیون بدانیم تا سینما، چرا که به طور متوسط 75 درصد فعالیت های وی در تلویزیون و 25 درصد فعالیت هایش سینمایی بوده است.

شروع فعالیت با تئاتر

خانم کمالی فعالیت خود در عرصه بازیگری را در سال 1376 و قبل از پایان یافتن تحصیلات هنری با بازی در تئاتر آغاز نمود. در مورد نام های تئاتر و نمایش های او اطلاعات دقیقی وجود ندارد اما از جمله تئاتر هایی که در آن بازی کرده است می توان به نمایش پیرمرد و دریا، نمایش انسان انباری، نمایش ملودی شهر بارانی و نمایش دولت ضعیفه اشاره کرد.

شروع فعالیت سینمایی

خانم کمالی نخستین بار در سال 1378 با ایفای نقش در فیلم سینمایی “متولد مهرماه” به کارگردانی احمدرضا درویش وارد عرصه بازیگری در سینما شد. او در سال 1381 دومین فعالیت خود در سینما را با بازی در فیلم سینمایی “چشمان سیاه” به کارگردانی ایرج قادری تجربه کرد.

از دیگر تجربه های سینمایی وی ایفای نقش در فیلم های سینمایی “بوتیک” به کارگردانی حمید نعمت الله در سال 1382، “همیشه پای یک زن در میان است” به کارگردانی کمال تبریزی در سال 1386، “امپراطور جهنم” به کارگردانی پرویز شیخ طادی در سال 1395 بوده است.

شروع فعالیت تلویزیونی

خانم کمالی فعالیت خود در تلویزیون را در سال 1378 با ایفای نقش در سریال تلویزیونی “کیف انگلیسی” به کارگردانی سید ضیاءالدین دری آغاز نمود و بدین صورت وارد قاب تلویزیون شد. او یک سال بعد از اولین فعالیت تلویزیونیش یعنی در سال 1379 در دومین تجربه تلویزیونی خود در سریال تلویزیونی پر طرفدار “پس از باران” به کارگردانی سعید سلطانی حضور پیدا کرد و چهره شد.

او فعالیت های دیگری را در تلویزیون تجربه کرده ذست ولی در سال 1387 با ایفای نقش در مجموعه های تلویزیونی “رستگاران” به کارگردانی سیروس مقدم و “آینه های نشکن” به کارگردانی جواد اردکانی به شهرت بیشتری رسیده است.

از دیگر فعالیت های وی در عرصه بازیگری در تلویزیون می توان به ایفای نقش در مجموعه های تلویزیونی “شهریار” به کارگردانی کمال تبریزی در سال 1385، “روزگار قریب” به کارگردانی کیانوش عیاری در سال 1386، “خوشنشین ها” به کارگردانی سعید آقاخانی در سال 1389، “دیوار شیشه ای” به کارگردانی  راما قویدل، نوید میهن دوست، احمد معظمی در سال 1395 و … اشاره کرد.

صبا کمالی در باغ گل

تحصیلات دانشگاهی

خانم کمالی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت اجرایی می باشد. وی همچنین در زمینه هنر در رشته نمایش دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه تهران تحصیل کرده است ور در سال 1378 فارغ التحصیل شده است.

ازدواج و همسر

خانم کمالی هنوز ازدواج نکرده است و مجرد می باشد.

صبا کمالی و شاخه گلی در دست

ماجرای توهین صبا کمالی به امام حسین

خانم کمالی در واکنش به مرگ سحر خدایاری(دختر آبی) که خودسوزی کرده بود پستی در اینستاگرامش با مضمون گفتگو با خدا و امام حسین (ع) منتشر کرد که بسیاری از اصحاب رسانه آن را توهین به امام حسین (ع) بر شمردند و بدین صورن شائبه توهین این بازیگر به امام حسین (ع) و روز عاشورا بالا گرفت.

او در پست اینستاگرامی خود این چنین گفته بود :

“غذای نذری گرفتم؟ آرزو کنم برآورده کنی؟ شوخی می کنی …. ببین امام حسین من دیگ مثل سابق حوصله ی این پارتی های شبانه رو ندارم و خیلی وقته مشکلات بزرگتری از مراسم تو، توی مغزمه…. فکر میکنی خود و یارانت شهید شدین، ما فوری آزاده شدیم؟… عدالت و خداپرستی و انسانیت بر جهان حاکم شد؟!…. تازه کلی جوونای از تو و یارانت جوونتر و زیباتر و رشیدتر هم دادیم رفت، باز هم جهان آباد نشد. الانم فرصت ندارم بیشتر از این باهات مکالمه کنم… باید برم برای مرسام دختر آبی… دختر آبی کیه؟ آه بماند…..فقط بدون از تو مظلوم تره…….. امام حسین فعلا خدافظ……بعدا بهت میگم این روزا چخبره…”

توضیح و عذرخواهی

او بعد از انتشار این پست اینستاگرامی خود با واکنش های شدید کاربران در شبکه های اجتماعی همراه شد. او بعد از هتاکی های شدید برخی کاربران پست خود را پاک کرد و دو پست با مضمون های زیر در اینستاگرامش منتشر کرد :

“به علت کج فهمی، بی سوادی، متعصب بودنِ بدون تفکر، اطلاع نداشتن از اصول نمایشنامه نویسی که رشته ی اول تحصیلی منه، به علت بیماری افرادی از جامعه که چه بسا حقوق بگیرانِ جیره خوارِ دشمنان ایران باشند ،نسبتهای بس ابلهانه به من زدند و منو بدون اعتقاد معرفی کردند….و از کامنتهایی که گذاشتند متوجه شدم….اتفاقا بسیار بی وجدان هم هستند. به این علت گفتگوی تخیلی و صمیمانه خودم با امام حسین (ع) را برداشتم و از اینکه منو بی اعتقاد یا دشمن مذهبم معرفی کردند ، بسیار گله مند هستم. در نمایشنامه ما حتی با خدا جدل میکنیم و حتی دعوا….اینکه دیگران امامان رو از خدا بالاتر میدونند ، خودشون میدونند چرا………”

“من مثل هر ایرانی به مذهبم معتقدم. مذهبی انسانی و مهربان…..و معتقدم کسی نمیتواند جایگاه ویژه ی ائمه را خدشه دار کند…..چون ائمه برای همه ی ما محترم هستن. معتقدم مومن واقعی هرگز الفاظ زشت بکار نمیبرد…..پس با فحاشان کاری ندارم. اما اگر احساسات مذهبی مومنین واقعی جریحه دار شد ، ازشون دلجویی میکنم. ایران کشور ماست و ما همه ایرانی هستیم. دوستون دارم.”

شایعه بازداشت

حتی بعد از توضیح خانم کمالی درباره ی پست خود و عذر خواهی وی بعد از خبرگزاری ها از جمله فارس مدعی شدند که دستور بازداشت این بازیگر با نام مستعار “ص.ک” صادر شده است و به زودی بازداشت خواهد شد.

صبا کمالی

ماجرای پیشنهاد غیر اخلاقی تهیه کننده به صبا کمالی

این ماجرا را از زبان خود او بیان می کنیم :

“من بچه شمال کشور هستم و از همانجا در دانشگاه دولتی قبول شدم. ابتدای کارم را هم از همانجا شروع کردم و در همان اوایل جایزه اول بازیگری را هم در ایران و هم در خارج از کشور گرفتم از نظر توانایی بازیگری و یا علاقه بازیگری چیزی در وجودم کم ندارم، اما بعد از سالها کار کردن به مرحله ای رسیدم که ترجیح دادم دیگر در این عرصه نباشم. من بابت هر جواب ردی که به پیشنهاد وقیحانه تهیه کنندگان دادم آنها مرا 5 سال به عقب پرت کردند یک مشت موجودات حقیر که اسم دیگری را روی آنها نمی توان گذاشت.” او در ادامه گفته است :

“چه بگویم، فلان تهیه کننده‌ ای که خودش را منتسب به فلان وزارت خانه می‌ کند ساعت 3 صبح به زور می خواهد وارد خانه من بشود و من با فحش ناموس بیرونش کردم. از این موارد هزاران مدل وجود دارد. آنقدر زیاد است که هفتادمن مثنوی می شود.”

صبا کمالی در جشنواره

دانستنی های جالب در مورد صبا کمالی

وضعیت مالی و اقتصادی

او معتقد است 15 سالی که در عرصه تئاتر فعالیت داشته و کار تئاتر انجام داده است اما 150 میلیون تومان هم از کار های خود به دست نیاورده است اما حالا در این سه چهار سالی که وارد کارهای تجاری شده است نسبت به مال دنیا بی نیاز و تامین شده است.

طراحی لباس

وی از سال ها پیش در فکر طراحی لباس بوده است که سرانجام به همکاری یک دوست وارد صنعت طراحی لباس شد و اکنون بیشتر فعالیت وی در این زمینه متمرکز شده است.

فعالیت در زمینه داستان نویسی و شعر

رشته اصلی وی نویسندگی است اما به دلیل جنب و جوش زیاد نویسندگی را برای سنین بالاتر گذاشته است. او میگوید زمانیکه برای حسین پناهی کار می کرده است و شعر هایش را برای او می خوانده است به من می گفت که کتاب چاپ کنم ولی این کار را نکردم و الان از اینکه به حرف او گوش ندادم پشیمانم.

همچنین خانم کمالی می گوید ترجیح می داده است برای اولین کتاب، شعر هایش را به چاپ برساند و بعد از آن در زمینه داستان نویسی فعالیت نماید.

علاقه به خیابان انقلاب

خانم کمالی معتقد است خیابان انقلاب همیشه برایش جذاب بوده است و در دوران دانشگاه خاطرات زیادی در خیابان انقلاب داشته است و ویترین کتابفروشی‌ های خیابان انقلاب رو خیلی دوست دارد. او در ادامه گفته است :

همیشه دوست دارم از خیابان انقلاب تا خیابان ولیعصر را پیاده‌ روی کنم حتی اگه خود خیابان شلوغ باشد از خیابان‌ های فرعی می‌ روم.

صبا کمالی در جنگل های سواد کوه

فیلم ها سینمایی

 • فیلم متولد مهرماه (1378)
 • فیلم چشمان سیاه (1381)
 • فیلم بوتیک (1382)
 • فیلم همیشه پای یک زن در میان است (1386)
 • فیلم امپراطور جهنم (1395)

سریال و مجموعه های تلویزیونی

 • سریال دیوار شیشه‌ای (1395)
 • سریال خوش‌نشین‌ها (1389)
 • سریال سکوت مطلق (1389)
 • سریال بلوتوثتو روشن کن (1388)
 • سریال کلانتر 3 (1388)
 • سریال چند قدم نزدیکتر (1387)
 • سریال آینه‌های نشکن (1387)
 • سریال رستگاران (1387)
 • سریال روزگار قریب (1386)
 • سریال شهریار (1385)
 • سریال مهمانپذیر توبا (1381)
 • سریال پس از باران (1379)
 • سریال کیف انگلیسی (1378)

نمایش و تئاتر

 • نمایش پیرمرد و دریا
 • نمایش انسان انباری
 • نمایش ملودی شهر بارانی
 • نمایش دولت ضعیفه

اینستاگرام صبا کمالی

خانم کمالی صفحه ای در اینستاگرام دارد و از طریق این صفحه با طرفداران خود در ارتباط است.

صفحه وی از طریق آدرس زیر در دسترس می باشد :

www.instagram.com/saba.kamali.art

تصاویر و عکس های شخصی

تصویر صبا کمالی

عکس صبا کمالی

صبا کمالی در شرکت باشگاه مدیران ایران

صبا کمالی و پدرش

صبا کمالی و رویا نونهالی

صبا کمالی و داوود میرباقری

 

صببا کمالی و رئیش شرکت باشگاه مدیران

صبا کمالی و پوریا پورسرخ

صبا کمالی و بادیگارد ها

صبا کمالی در نمایش دولت ضعیفه

 

 

 

 

5/5 - (2 امتیاز)