روز مادر 1397 | تاریخ روز زن سال 97 + سه شنبه 7 اسفند ماه ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن

تاریخ روز مادر 1397 | تاریخ روز زن سال 97

تاریخ روز مادر 1397

شاید مهم ترین مناسبت در تقویم همه کشور های جهان روز مادر باشد که برای همه مردم بسیار ارزشمند است. روز مادر برای گرامیداشت زحمت مادرها در تقویم کشورهای ثبت شده است.

اما تاریخ روز مادر در همه کشور ها متفاوت است مثلا در بعضی از کشورهای تولد حضرت مریم روز مادر است و در ایران روز ولادت حضرت فاطمه (ص) به نام روز مادر نامگذاری شده است.

پیشنهاد دی دی فیلم:

عکس پروفایل روز مادر | عکس نوشته تبریک روز مادر جدید + متن خاص برای کپشن

روز مادر و روز زن سال 1397- 2019

ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در روز شمار هجری قمری روز 20 جمادی الثانی می باشد اما با توجه به روز های در سال قمری هر سال 10 روز نسبت به روز های تقویم شمسی کمتر می شود تاریخ روز مادر هم تغییر می کند.

روز مادر 97 در بیستم جمادی الثانی 1440 هجری قمری برابر روز سه شنبه 7 اسفندماه 1397 هجری خورشیدی مصادف با 26 فبریه سال 2019 میلادی می باشد.

تاریخ روز مادر 1397 | تاریخ روز زن سال 97

تاریخ روز مادر در سایر کشورها

روز مادر، در بیشتر کشورهای جهان گرامیداشت می شود اما تاریخ روز مادر مانند روز جهانی زن نیست که در همه جهان در یک روز (8 مارس) تجلیل شود وبیشتر کشورها این روز را در روزهای مختلف ماه می تجلیل می کنند.

کشورهای که روز مادر را در یکشنبه دوم ماه می جشن می گیرند، عبارت اند از:
امریکا، کانادا، استرالیا، نیوزیلاند، جاپان، مالیزیا، فلیپین، سنگاپور، بنگلادیش،چین، هانگ کانگ، تایوان، دنمارک، بلجیم،اتریش، سویزرلیند،جرمنی، فنلیند، نیدرلند،جمهوری چک، سلواکیا، کروشیا،ایتالیا، ترکیه، یونان، برازیل، انگولا، چلی، کولومبیا، کیوبا، ایکوادور، هاندوراس، جامایکا، مالتا، پیرو، اروبا، بهاماس، باربادوس، برمودا، بنیری، افریقای جنوبی، یوروگوا، ونزویلا و زیمبابوی.

تاریخ روز مادر 1397 | تاریخ روز زن سال 97

تاریخ دقیق روز مادر در سال 97

در ایران تاریخ روز زن و تاریخ روز مادر در روز ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها می باشد ولی در بعضی از کشور ها تاریخ روز زن در  روز هشتم ماه مارس را روز زن نام گذاری کرده اند.

هشتم مارس 1857، زنان کارگر کارگاه‌های پارچه‌بافی و لباس‌دوزی در نیویورک آمریکا به خیابان‌ها ریختند و خواهان افزایش دست‌مزد، کاهش ساعات کار و بهبود شرایط بسیار نامناسب کار شدند و این تظاهرات با حمله پلیس و کتک‌زدن زنان برهم خورد.

تاریخ روز مادر 1397 | تاریخ روز زن سال 97

روز مادر ، زن

سال 1907 در دوره‌ای که مبارزات زنان برای تأمین حقوق سیاسی و اجتماعی اوج گرفته بود، به مناسبت پنجاه‌مین سال‌گشت تظاهرات نیویورک در هشتم مارس، زنان دست به تظاهرات زدند.
ایده انتخاب روزی از سال به‌عنوان «روز زن» نخستین بار در جریان مبارزه زنان نیویورک با شعار «حق رای برای زنان» مطرح شد و دو هزار زن تظاهر کننده در 23 فوریه 1909 پیشنهاد کردند که هر سال در روز یک‌شنبه آخر فوریه، یک تظاهرات سراسری در آمریکا به مناسبت «روز زن» برگزار شود.

در زیر تعدادی عکس نوشته برای مناسب روز مادر ، زن آماده کرده ایم ایمدواریم که مورد رضایت شما کاربران عزیز پورتال سبز پندار قرار گرفته باشد.

تاریخ روز مادر 1397 | تاریخ روز زن سال 97

عکس تبریک روز مادر

تاریخ روز مادر 1397 | تاریخ روز زن سال 97

کارت پستال تبریک روز مادر

تاریخ روز مادر 1397 | تاریخ روز زن سال 97

عکس نوشته تبریک روز مادر

تاریخ روز مادر 1397 | تاریخ روز زن سال 97

تاریخ روز مادر 1397 | تاریخ روز زن سال 97 + 7 اسفند ماه ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن (پورتال سبز پندار)

گرد آوری شده توسط پورتال سبز پندار_SabzPendar.Com

همچنین در پورتال سبز پندار بخوانید:

عکس نوشته روز مادر | عکس پروفایل روز مادر و روز زن + متن ادبی تبریک روز مادر

عکس نوشته انگلیسی روز مادر | عکس پروفایل انگلیسی روز مادر + متن تبریک روز مادر

از امتیاز شما متشکریم!